Nowości

Glinka Szlachecka Cup

przez

dnia

Glinka Szlachecka Cup – to rozgrywki ligowe, które trwają na kortach Durski Tejerina Tennis Club.

– Zawody po raz siódmy odbywają się wśród mężczyzn. Z kolei panie rywalizują w drugiej edycji. Gramy system lato i zima. Mecze singlowe, które rozgrywane są systemem każdy z każdym w czterech grupach zaawansowania dla mężczyzn oraz dwóch dla kobiet – wyjaśnia Aleksandra Durska-Tejerina.

W sumie w obecnej edycji startuje 32 panów oraz 14 pań. W grupach najbardziej zaawansowanych gra się o przechodni Puchar Ligi, a w pozostałych o awans do grupy wyższej. Terminy są ustalane przez organizatora. Na zakończenie każdej edycji ligi rozgrywany jest turniej deblowy.

Na ostatnim kończącym ligę letnią w rywalizacji mężczyzn na podium stanęli: 1. Jacek Masiota, 2. Mariusz Mazela, 3. Janusz Markowsk. Natomiast w zmaganiach pań trzy czołowe lokaty zajęły: 1. Aleksandra Masiota, 2. Maria Durska, 3. Monika Frąckowiak.

– Jesteśmy szczególnie zadowoleni, że w sezonie 2013/2014 udało nam się również namówić panie do naszej ligowej rywalizacji – dodaje Aleksandra Durska-Tejerina.

Na koniec pierwszej edycji ligi kobiet najlepsza w grupie A okazała się Maria Durska przed Aleksandrą Masiotą i Katarzyna Żurawiecką-Jurgą. Z kolei w grupie B wygrała Beata Wnuk przed Katarzyną Antkowiak i Moniką Frąckowiak.

W ostatnich pięciu edycjach zdecydowanie zwyciężał Jacek Masiota, który już jeden Puchar Ligi posiada na własność, bo trzykrotny triumf w lidze jest równoznaczny z przejęciem pucharu na własność.

Rezultaty szóstej edycji ligi męskiej:

grupa Open Pro: 1. Jacek Masiota, 2. Adam Dzionek, 3. Janusz Markowski

grupa A: 1. Sebastian Gałązka, 2. Tomasz Jeziński, 3. Rafał Pieczyński

grupa B: 1. Tomasz Malinger, 2. Robert Brukwicki, 3. Marek Majchrzak

grupa C: 1. Artur Milecki, 2. Ryszard Chmielewski, 3. Sławomir Maciąg

liga meska 2014-1000

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *