Rywalizacja singlistów

Ostatni weekend przyniósł nam wiele emocjonujących meczów, zarówno mikstowych, jak i singlowych.

Na Kortowie jak co miesiąc odbył się turniej amatorski dla singlistów. Jak zawsze przyciągnął wiele tenisistów z całej Wielkopolski, a poziom rozgrywek stał na wysokim poziomie. Walka toczyła się o wartościowe nagrody, punkty do cyklu Kortowo Cup oraz do rankingu Polskiego Związku Tenisowego. Każdy z zawodników chce się zakwalifikować do turnieju Masters, w którym zagra osiem najlepszych zawodników, jest o co walczyć!

W zeszłym miesiącu triumfował Grzegorz Kot po pokonaniu Pawła Pawlickiego. W listopadzie ze zwycięstwa cieszył się zeszłomiesięczny finalista. Pokonał w finale Wojciecha Lisowskiego 6:3, 6:3. W półfinale Pawlicki pokonał Pawła Aszyka 6:4, 7:5, a Lisowski wygrał z Maciejem Swientonem 6:2, 6:3.

Turniej wzmacniający zakończył sukcesem Piotra Lecha, który pokonał Zbigniewa Ptaszyńskiego 7:5, 6:2. W półfinale triumf święcił nad Sławomirem Galusem 7:5, 3:6, 10:8. W turniej wzmacniającym mogą zagrać wszyscy zawodnicy, którzy przegrali swój pierwszy mecz. Turniej ten jest losowany wśród zawodników, którzy zgłosili wcześniej chęć gry.

Podsumowując, w turnieju grało dwudziestu zawodników, a wiele pojedynków kończyło się super tie-breakmi. Kolejne rozgrywki zaplanowane są na 16 grudnia!

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Podobne wiadomości

Badosa i Norrie triumfują w Indian Wells

Jeden z najważniejszych turniejów w tenisowym kalendarzu, 2021 BNP Paribas Open w Indian Wells, przeszedł do historii. W grze pojedynczej kobiet zwyciężyła Hiszpanka Paula Badosa

Trzy deblowe tytuły polskich tenisistów

Mijający tydzień przyniósł trzy triumfy polskich tenisistów w międzynarodowym Tourze – wszystkie w grze podwójnej (z zagranicznymi partnerami). Zwycięstwa te odnieśli Katarzyna Kawa, Daniel Michalski