Rumski Klub Tenisowy. Nowa hala da nowe możliwości

Wizualizacja nowej hali.

Rumski Klub Tenisowy działa prawie od pięciu lat i powstał z inicjatywy absolwenta Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, Szymona Wiśniewskiego. – Wcześniej pracowałem jako trener z WKS Flota Gdynia. Z drużyną młodzików zdobyliśmy nawet drużynowe mistrzostwo Polski, co jest na ten moment moim największym sukcesem w pracy szkoleniowej. Prowadziłem też Julię Bohm, która w pewnym momencie była w dziesiątce najlepszych zawodniczek w kraju do lat 12 – wspomina trener i jednocześnie prezes klubu z Rumii.

– W 2017 roku postanowiłem założyć własny klub. Od początku naszym celem jest nauka dzieci gry w tenisa poprzez stosowanie nowoczesnych metod i programów szkoleniowych – dodaje – mówi Szymona Wiśniewski.

W tym roku hala

– Szkolimy, prowadzimy półkolonie letnie i zimowe, organizujemy też obozy wakacyjne dla dzieci i młodzieży. Przed pandemią trenowało u nas 50-60 młodych tenisistów. Teraz ta jest ich nieco mniej, ale nadal chętnych do trenowania nie brakuje. W sezonie letnim korzystamy z kortów otwartych TKKF Orzeł Rumia. Zimą prowadzimy zajęcia w Szkole Podstawowej nr 1 w Rumii. Nie ukrywam, że brak hali przeznaczonej do tenisa był do tej pory naszym największym problemem. Mówię był, ponieważ wkrótce rusza budowa dwóch kortów krytych wraz z zapleczem sanitarnym na terenie szkoły. Mają one zostać oddane do użytku jeszcze w 2022 roku – zapewnia Szymon Wiśniewski, którego w pracy trenerskiej wspierają Anna Łepkowska, Maciej Dobaczewski i Tomasz Sulewski.

Szymon Wiśniewski z podopiecznymi na jednym z obozów.

Szkolić młodych adeptów tenisa

Wraz z otwarciem hali Rumski Klub Tenisowy zamierza jeszcze mocniej postawić na szkolenie. – Chcę stworzyć coś na wzór Akademii Tenisowej. Jestem już na tyle doświadczonym szkoleniowcem, aby zdecydować się na ten krok. Chcemy w klubie szkolić i rozwijać młodych zawodników, by ci z czasem zaczęli z powodzeniem rywalizować na arenie krajowej, a nawet międzynarodowej – zapewnia trener i prezes, który zdaje sobie sprawę, że w Trójmieście dobrych klubów tenisowych nie brakuje i konkurencja jest spora. – Planujemy stawiać na szkolenie dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Jesteśmy przy tym otwarci na współpracę z innymi klubami. Nikogo też na siłę u siebie trzymać nie będziemy. Wiem, że jesteśmy niejako na początku drogi – mówi Szymon Wiśniewski.

Amatorzy na korcie

Rumski Klub Tenisowy to nie tylko szkolenie, ale także tenis amatorski.

Rumska Liga Tenisa 2019.

– Organizujemy turnieje nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Prowadzimy Rumską Ligę Tenisa. Cieszy się ona sporym powodzeniem. Jej ostatnią, trzecią edycję wygrał Piotr Kończak – mówi prezes klubu, który sam również bierze udział w turniejach amatorskich. Na swoim koncie ma nawet zwycięstwo w bardzo prestiżowej w Trójmieście imprezie pod nazwą Ziaja Grand Prix Wybrzeża. – To było w ubiegłym roku. W ubiegłym sezonie nieco odpuściłem starty, bo pracy, zwłaszcza przy sprawach związanych z budową hali, było zbyt dużo. Poza tym mam dwójkę małych dzieci i nie mogę każdego weekendu spędzać na korcie – śmieje się Szymon Wiśniewski.

Tomasz Sikorski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej

Caroline Wozniacki jedyny - jak na razie - tytuł wielkoszlemowy zdobyła podczas Australian Open 2018. Fot. Australin Open

„Dzikie karty” do Australian Open 2024

W dniach 14-28 stycznia w Melbourne rozgrywany będzie pierwszy w sezonie 2024 turniej wielkoszlemowy. Organizatorzy Australian Open 2024 przyznali już pierwsze „dzikie karty”. Jedną otrzymała