Reprezentacje Polski dziewcząt i chłopców U14 w finałach Tennis Europe Winter Cups!

W niemieckim Niederzier startuje drużyna U14 chłopców, która w piątkowym półfinale pokonała 2:1 zespół gospodarzy.

Reprezentacje Polski dziewcząt i chłopców U14 kontynuują udane starty w Drużynowych Mistrzostwach Europy 2023. W piątek obie awansowały do finałów w Tennis Europe Winter Cups by Dunlop – dziewczęta w czeskim Rakovniku, a chłopcy w niemieckim Niederzier.

Polki w półfinale ograły najwyżej rozstawione w imprezie Serbki 2:1, a zwycięstwo zapewniły sobie już po dwóch meczach w grze pojedynczej. Jako pierwsze w piątek rywalizowały Oliwia Sybicka i Dusica Popović, a w tym pojedynku lepsza w trzech setach okazała się Polka 3:6, 6:1, 6:3. Potem Barbara Kostecka łatwo uporała się z Luną Vujović 6:1, 6:2.

Polki w półfinale ograły najwyżej rozstawione w imprezie Serbki 2:1.
Polki w półfinale ograły najwyżej rozstawione w imprezie Serbki 2:1.

W spotkaniu debli, które już nie miało znaczenia dla kwestii awansu, Kostecka i Antonina Snochowska przegrały z duetem Popović-Vujović 1:4, 3:5. Teraz o tytuł Drużynowych Mistrzyń Europy zagrają w sobotę z Czeszkami, z którymi pod koniec stycznia przegrały w finale turnieju eliminacyjnego we Francji.

Kapitanem drużyny występującej w Rakovniku jest Paweła Bojarski, a zawodniczki wspiera trener od przygotowania motorycznego Mieczysław Bogusławski.

Równolegle w niemieckim Niederzier startuje drużyna U14 chłopców, która w piątkowym półfinale pokonała 2:1 zespół gospodarzy. O tytuł będzie walczyć w sobotę z Wielką Brytanią.

Rywalizację polsko-niemiecką otworzył pojedynek, w którym Maksymilian Kwiatkowski przegrał z Vincentem Jakobem Reisachem 6:4, 2:6, 0:6. Po nich na kort wyszli Jan Urbański oraz Marco Ontiveros-Castro, a Polak zdołał wyrównać na 1:1 pokonując rywala 7:5, 6:4.

W tej sytuacji o losach awansu do sobotniego finału decydowała gra podwójna. W niej Urbański i Jan Skrzyński okazali się lepsi od Ontiverosa-Castro i Reisachema 7:5, 6:4.

Kapitanem polskiej reprezentacji U14 w Niederzier jest Rafał Helbik, a nad przygotowaniem motorycznym zawodników na miejscu czuwa Michał Leśniewicz.

Natomiast we francuskiej miejscowości Brest rozpoczęła się dzisiaj rywalizacja z udziałem zespołów U16 dziewcząt. Polki prowadzone przez kapitana Mikołaja Weymanna występują tam w składzie:  Antonina Czajka, Amelia Paszun oraz Inka Wawrzkiewicz. W pierwszym meczu, 1/4 finału, poniosły porażkę z Brytyjkami 0:3.

We francuskiej miejscowości Brest rozpoczęła się rywalizacja z udziałem zespołów U16 dziewcząt.
We francuskiej miejscowości Brest rozpoczęła się rywalizacja z udziałem zespołów U16 dziewcząt.

Paszun uległa na otwarcie Abby Kelliher 2:6, 4:6, a jej los podzieliła Czajka przegrywając z Miką Stojsavljevic 5:7, 4:6. Na koniec Paszun i Wawrzkiewicz okazały się słabsze w deblu od Kelliher i Allegry Korpanec-Davies 4:6, 4:6. Dalej Polki będą rywalizować o miejsca 5-8, a w sobotę spotkają się z rówieśniczkami ze Słowacji.    

Partnerem wszystkich reprezentacji Polski startujących w finałach Tennis Europe Winter Cups by Dunlop 2023 jest gdyńska firma Uni-logistic.

Tomasz Dobiecki

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości