Przegrany finał Urszuli Radwańskiej w Calgary

Urszula Radwańska dotarła w turnieju w Calgary do finału. Fot. Jacek Prondzyński/LOTTO SuperLIGA

Urszula Radwańska bardzo dobrze spisała się w turnieju ITF W60 w Calgary. Młodsza z sióstr Radwańskich dotarła w Kanadzie do finału przegrywając z Amerykanką Robin Montgomery (247. WTA) 6:7 (6), 5:7.

Mecz finałowy był bardzo wyrównany. Urszula Radwańska miała dwie okazje na break w gemie szóstym, ale ich nie wykorzystała. Z kolei w gemie 12. to Polka obroniła dwa break-pointy i o wyniku seta  decydował tie-break. Polka prowadziła w decydującej rozgrywce 2:0 oraz 4:2 z przewagą przełamania, lecz przewagi nie utrzymała. Urszula Radwańska wygrywała jeszcze 6:5, ale własnym podaniem nie wykorzystała piłki setowej, po czym przegrała jeszcze dwie akcje z rzędu, w tym pierwszą dającą setbola Amerykance, która już pierwszej szansy nie zmarnowała, wygrywając tie-break 8:6 i całego trwającego 63 minuty seta 7:6 (6).

Drugą partię Urszula Radwańska, rozpoczęła wręcz doskonale od breaka, lecz przewagę straciła w gemie szóstym, a kiedy już wszystko zapowiadało kolejny tie-break, w gemie 12 Robin Montgomery zdobyła break i zakończyła trwającą dwie godziny, siedem minut pojedynek wygrywając seta 7:5 i cały mecz 7:6 (6), 7:5. Przy piłce meczowej wymuszony błąd popełniła Urszula Radwańska.

Urszula Radwańska może żałować przegranej, gdyż obu setach roztrwoniła prowadzenie, ale z występu w Calgary i tak na pewno może być zadowolona, gdyż to w jej wykonaniu najlepszy turniej od dawna.

Było to trzecie spotkanie obu tenisistek. W Nottingham lepsza była Robin Montgomery, w poprzednim turnieju w Toronto wygrała Urszula Radwańska, teraz w Calgary ponownie zwyciężyła 18-letnia tenisistka z  Waszyngtonu.

Dzięki udanym wstępom w Kanadzie (półfinał w Tirintom, finał w Calgary) młodsza z sióstr Radwańskich powinna zaliczyć spory awans w rankingu WTA, ale będzie to lokata pod koniec pierwszej połowy piątej setki notowania.

Ula Radwańska na ulicach Vancouver. Fot. Social Media U. Radwańska
Ula Radwańska na ulicach Vancouver. Fot. Social Media U. Radwańska

(MAC)

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej

Caroline Wozniacki jedyny - jak na razie - tytuł wielkoszlemowy zdobyła podczas Australian Open 2018. Fot. Australin Open

„Dzikie karty” do Australian Open 2024

W dniach 14-28 stycznia w Melbourne rozgrywany będzie pierwszy w sezonie 2024 turniej wielkoszlemowy. Organizatorzy Australian Open 2024 przyznali już pierwsze „dzikie karty”. Jedną otrzymała