Przed nami 4. lolejka w ligach tenisowych. Spotkanie kolejki w Bielsku-Białej, najciekawiej w Warszawie

Na najbliższy weekend zaplanowana została 4. kolejka rozgrywek w ligach tenisowych. W sobotę 16 lipca odbędą się spotkania forBET I LIGI, natomiast w niedzielę 17 lipca – spotkania LOTTO SuperLIGI. Pozycji liderów bronić będą CKT Grodzisk Mazowiecki (LOTTO SuperLIGA) oraz Grunwald Poznań (forBET I LIGA).

W LOTTO SuperLIDZE, w której osiem zespołów rywalizuje o tytuł Drużynowego Mistrza Polski, trudno raczej, po najbliższej kolejce, oczekiwać zmiany na czele tabeli, jako że lider – CKT Grodzisk Mazowiecki – przyjedzie do Kalisza, gdzie zmierzy się z OSAVI Tennis Team Kalisz i będzie zdecydowanym faworytem. Goście przyjadą do Wielkopolski po czwarte zwycięstwo w rozgrywkach, natomiast gospodarzom trudno wróżyć pierwszą wygraną.

W ramach tego spotkania odbędzie się mecz kolejki, w którym  występujący w drużynie z Kalisza czeski tenisista Petr Hajek zmierzy się z Maksem Kaśnikowskim, triumfatorem niedawnego turnieju we Wrocławiu. Mecz kolejki tradycyjnie pokaże jeden ze sportowych kanałów Polsatu. Tym razem transmisja live w niedzielę o 12.30 w Polsat Sport.

Najciekawiej, przynajmniej naszym zdaniem, zapowiada się spotkanie WKT Mera Warszawa – KT Kubala Ustroń. Gospodarze to wicelider tabeli, który – podobnie jak lider z Grodziska Mazowieckiego – nie stracił jeszcze w rozgrywkach punktu, natomiast przyjezdni muszą szukać punktów, jeżeli chcą realnie myśleć o zajęciu po fazie zasadniczej przynajmniej czwartej pozycji, dającego awans do grudniowego Final Foir w Zielonej Górze (8-10 grudnia), podczas którego poznamy Drużynowego Mistrza Polski. W zespole Mery zapowiadany jest występ w grze podwójnej Agnieszki i Urszuli Radwańskich.

Czy w zespole Mery wystąpią oczekiwane przez kibiców Agnieszka i Urszula Radwańskie?

– Niedzielny mecz z Ustroniem, jak i każdy następny pojedynek, są dla nas bardzo ważne. Chcemy wejść do czołowej czwórki, podobnie jak nasi rywale, by zagrać w grudniowym play off w Zielonej Górze. Robimy co w naszej mocy, aby wystawić w każdym spotkaniu najmocniejszy skład. A co do konkretnych personaliów, to te rozstrzygają się dosłownie na kilka godzin przed oficjalnym zgłoszeniem – mówi Dawid Celt, kapitan WKT Mera Warszawa i dodaje: – Agnieszka Radwańska zagrała dotychczas w jednym spotkaniu przeciwko Parkowi Tenisowemu Olimpia z Poznania. To nie jest tak, że będzie grała w każdym meczu. Agnieszka zakończyła karierę sportową i wspiera nas przede wszystkim wizerunkowo. Jeśli będzie występować, to tylko w grze podwójnej.

W Warszawie powinno być naszym zdaniem najciekawiej, ale oficjalnie na spotkanie kolejki wybrana została konfrontacja BKT Advantage Bielsko-Biała – Park Tenisowy Olimpia Poznań. Zatem w Bielsku-Białej odbędzie się tym razem tradycyjnie towarzyszący spotkaniu kolejki Frutuś Cup – turniej dla najmłodszych adeptów tenisa (roczniki 2011-2012).

W ekipie z Bielska-Białej zagra wschodząca gwiazda czeskiego tenisa – 18-letnia Linda Noskova.

Spotkanie BKT Advantage Bielsko-Biała z Parkiem Tenisowym Olimpia Poznań też powinno być interesujące, chociażby z uwagi na awizowane składy. W drużynie gospodarzy będzie okazja zobaczyć m.in. Katarzynę Kawę, która nie tak dawno toczyła boje na trawiastych kortach Wimbledonu. Ponadto w ekipie z Bielska-Białej zagra wschodząca gwiazda czeskiego tenisa – 18-letnia Linda Noskova, triumfatorka ubiegłorocznego juniorskiego Roland Garros, obecnie sklasyfikowana na 113 miejscu listy WTA. Linda w poprzedni weekend wygrała zawodowy turniej w Niemczech. Jak informują w mediach społecznościowych działacze klubu BKT, nie jest także wykluczony występ rewelacji ostatnich tygodni, wychowanki klubu z Bielska-Białej, Mai Chwalińskiej, która była objawieniem tegorocznego Wimbledonu. Z kolei w drużynie ze stolicy Wielkopolski może zagrać syn legendarnego Szweda Bjoerna Borga – Leo.

Lider zdecydowanym faworytem. Interesujące derby Wrocławia

Również w forBET I Lidze nie dojdzie raczej do zmiany na szczycie tabeli, jako że lider Grunwald Poznań, jedyny zespół z kompletem punktów,  zmierzy się z najsłabszym w rozgrywkach TOTUU-ROYAL Zielona Góra. Dla zielonogórzan, choć będą gospodarzami spotkania, nawet wygranie jednego meczu będzie sukcesem.

Na zapleczu LOTTO SuperLIGI na plan pierwszy wysuwają się zdecydowanie derby Wrocławia: Come-On Wrocław – Gwardia Wrocław. Warto zwrócić uwagę na zawodnika Gwardii Juliusza Bienkiewicza, który niedawno, w czerwcu, sięgnął po tytuł w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 23.

Podczas spotkania KT GAT Gdańsk – ZTT Złotoryja warto zainteresować się, jeśli wystąpi, zawodnikiem zespołu gości, Marcelem Zielińskim, bowiem tenisista, mieszkający i trenujący w Niemczech, w rankingu ATP reprezentant Niemiec, sensacyjnie dotarł do półfinału trwających w Bytomiu Esvelo 96. Narodowych Mistrzostw Polski.

Na koniec jeszcze pełny zestaw par 4. kolejki rozgrywek w ligach tenisowych

LOTTO SuperLIGA

OSAVI Tennis Team Kalisz – CKT Grodzisk Mazowiecki, BKT Advantage Bielsko-Biała – Park Tenisowy Olimpia Poznań, WKT Mera Warszawa – KT Kubala Ustroń, Górnik Bytom – AZS Tenis Poznań

forBET 1.Liga 4.

Come-On Wrocław – Gwardia Wrocław, AZS Łódź – BKT Advantage II Bielsko-Biała, TOTUU-ROYAL Zielona Góra – Grunwald Poznań, KT GAT Gdańsk – ZTT Złotoryja.

Na pewno oczekiwać można ponownie dużego zainteresowania, pełnych trybun i wielu emocji. Zapraszamy!

Krzysztof Maciejewski
Maciej Łosiak

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej