Pozwalają poczuć atmosferę wielkiego tenisa

Szkoła Tenisa Ziemnego Iwona Kowalska-Arteniuk została powołana do życia w Międzyrzeczu w 2002 roku, a w następnych latach działała także w okolicznych miejscowościach, Skwierzynie, Pszczewie oraz Bledzewie.

– Każdego roku pierwsze tenisowe kroki stawia u nas blisko 60 adeptów białego sportu. Zajęcia odbywają się przede wszystkim na salach gimnastycznych szkół podstawowych. Naszą sztandarową imprezą jest, organizowany od 2011 roku, „Wielki Szlemik”. To zawody o zasięgu międzynarodowym, skierowane dla dzieci w wieku od 5 do 16 lat, które dzięki temu mogą poczuć atmosferę wielkiego tenisa – mówi Iwona Kowalska-Arteniuk.

To właśnie w tym turnieju startowali m.in. utalentowany Oliwer Sterniczuk czy też późniejsza mistrzyni Polski skrzatów, Antonina Czajka. Szkołę Tenisa Ziemnego IKA odwiedzają też znani i wybitni goście. – Byli u nas m.in. legenda polskiego tenisa Wojciech Fibak oraz zwyciężczyni trzech turniejów wielkoszlemowych i była liderka rankingu WTA Angelique Kerber – dodaje.

Klub, w poszukiwaniu wciąż nowych talentów tenisowych, prowadzi też całoroczny nabór do swoich szkółek. – Pierwsze lekcje są zawsze darmowe. Nabór skierowany jest przede wszystkim do najmłodszych adeptów tenisa, począwszy od lat 4. To tak zwane przedszkole tenisowe. Szkolimy również nieco starszą młodzież oraz stawiamy na rekreację. Poza codziennymi treningami z dziećmi i młodzieżą organizujemy także wiele eventów tenisowych, takich jak półkolonie, obozy czy turnieje – podsumowuje Iwona Kowalska-Arteniuk.

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Podobne wiadomości

Zagrają o tytuły w deblach w Australian Open

W czwartek 27 stycznia, nad ranem czasu polskiego, jeszcze przed rozpoczęciem półfinałów gry pojedynczej kobiet, podczas odbywającego się w Melbourne wielkoszlemowego turnieju Australian Open 2022