Para Hugo Nys i Jan Zieliński z awansem w Metz

Hugo Nys i Jan Zieliński awansowali do ćwierćfinału ATP 250 Moselle Open w Metz.

W halowej imprezie ATP 250 Moselle Open w Metz w środę rozpoczęła występy deblowa para Hugo Nys/Jan Zieliński. Ćwierćfinaliści wielkoszlemowego US Open 2022, w 1/8 finału pokonali duet portugalsko-brytyjski Francisco Cabral/Jamie Murray 6:2, 5:7, 10-5 i w ćwierćfinale zmierzą się z rozstawioną z czwórką parą brazylijsko-hiszpańską Rafael Matos/David Vega Hernandez.

Środowy mecz pary Hugo Nys./Jan Zieliński od początku był ciekawy i nawet w secie otwarcia wygranym wysoko przez duet Nys/Jan Zieliński, bardziej wyrównany, niż wskazuje wynik. Ostatecznie kluczowy okazał się break, który Polak i tenisista z Monaco uzyskali w gemie czwartym obejmując prowadzenie 3:1, gdyż przewagi nie roztrwonili, choć łatwo wcale nie było. Zanim Hugo Nys i Jan Zieliński „zamknęli” pierwszą partię meczu zwycięstwem 6:2, w gemie piątym obronili jeden, a w gemie siódmym, aż cztery break-pointy. Natomiast w gemie ósmym drugie przełamanie zdobyli wykorzystując drugą piłkę setową, która była zarówno setbolem jak i piłką mogącą dać trzeciego gema rywalom.

W drugiej odsłonie meczu Hugo Nys i Jan Zieliński nie wykorzystali break-pionta w gemie drugim, a w gemie siódmym stracili serwis i znaleźli się w trudnej sytuacji. Bardzo dobrze spisująca się w ostatnich tygodniach para monakijsko-polska natychmiast odpowiedziała przełamaniem powrotnym, po czym wygrywając własny gem serwisowy wyszła na prowadzenie 5:4, co oznaczało, że przeciwnicy w gemie 10 musieli utrzymać podanie, ażeby jeszcze „pozostać w meczu”. Hugo Nys i Jan Zieliński byli o ostatni krok od końcowego sukcesu lecz nie wykorzystali piłki meczowej, rywalizacja trwała więc dalej. Teraz szala zwycięstwa w secie przechylała się raz w jedna raz w drugą stronę, seta wygrali jednak ostatecznie Francisco Cabral i. Jamie Murray. Portugalczyk i Brytyjczyk zdobyli bardzo istotny break w gemie 11 a para Hugo Nys/Kan Zieliński po raz drugi natychmiastowym re-breakiem odpowiedzieć nie zdołała. Wprawdzie Nys i Zieliński prowadzili w 12 gemie 40:15, ale nie wykorzystali dwóch break-pointów z rzędu, a ponieważ przegrali również kolejną akcję będącą zarazem break-pointem, ale też piłką setową dla rywali, II seta zapisała na swoim koncie para Francisco Cabral/Jamie Murray, która wygrała seta 7:5. O awansie decydował set III rozgrywany w turnieju deblowym w Metz w formule super tie-breaka.

W decydującej rozgrywce Hugo Nys i Jan Zieliński okazali się skuteczniejsi od przeciwników wygrywając 10-5 i po zwycięstwie w trwającym 1,5 godziny meczu 6:2, 5:7, 10-5 zameldowali się w ćwierćfinale. W III secie Polak i tenisista z Monaco po zdobyciu dwóch mini przełamań na 4-2 oraz 7-4 wypracowali trzy punkty przewagi i już jej nie roztrwonili. Co prawda przy prowadzeniu pary Nys/Zieliński 8-4, rywale odrobili stratę jednego mini-breaka, lecz był to ich ostatni punkt zdobyty w środowym meczu. Ćwierćfinaliści US Open 2022 zdobyli następnie dwa brakujące do zwycięstwa punkty przy serwisie pary portugalsko-brytyjskiej i mogli cieszyć się z awansu.

Jan Zieliński zachowuje więc szanse na drugie z rzędu zwycięstwo w grze podwójnej w turnieju Moselle Open w Metz , przy czym oczywiście teraz nie w parze z Hubertem Hurkaczem, który koncentruje się na obronie tytułu w grze pojedynczej.

Dominic Thiem przeciwnikiem Huberta Hurkacza

Dominic Thiem będzie rywalem Huberta Hurkacza w II rundzie turnieju w Metz. Fot. Moselle Open

Tymczasem w turnieju gry pojedynczej ATP 250 Moselle Open, broniący tytułu Hubert Hurkacz, turniejowa „dwójka” poznał w środę swojego przeciwnika w 1/8 finału. Rywalem wrocławianina będzie Austriak Dominic Thiem (obecnie 182. ATP), mistrz US Open 2020, w marcu 2019 „rakieta” nr 3 światowego rankingu, zwycięzca 17. turniejów ATP Tour. Thiem po problemach zdrowotnych stara się wrócić do formy, a w środę w Metz pokonał w I rundzie 6:3, 7:6 (3) doświadczonego Francuza Richarda Gasqueta.

Krzysztof Maciejewski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej

Caroline Wozniacki jedyny - jak na razie - tytuł wielkoszlemowy zdobyła podczas Australian Open 2018. Fot. Australin Open

„Dzikie karty” do Australian Open 2024

W dniach 14-28 stycznia w Melbourne rozgrywany będzie pierwszy w sezonie 2024 turniej wielkoszlemowy. Organizatorzy Australian Open 2024 przyznali już pierwsze „dzikie karty”. Jedną otrzymała