Oliwia Kuszel i Hubert Plenkiewicz halowymi mistrzami Polski do lat 14

Oliwia Kuszel (Toruńska Akademia Tenisowa) oraz Hubert Plenkiewicz (Stowarzyszenie AG Chorzowska w Radomiu) wywalczyli tytuły halowych mistrzów Polski w grze pojedynczej do lat 14. Turniej mistrzowski odbył się na kortach Centrum Tenisowego Sobota.

Finałowy mecz klubowych koleżanek

W zmaganiach dziewcząt w finale singla zmierzyły się dwie koleżanki klubowe z Toruńskiej Akademii Tenisowej. Wygrała bardziej doświadczona Oliwia Kuszel pokonując Nadię Affelt 6:2, 6:2.

– Oliwia i Nadia doskonale się znają, bo trenują ze sobą na co dzień. Obie prezentują mocny, agresywny styl i co równie ważne dużo analizują to co się dzieje pod kątem taktycznym podczas każdego spotkania. Bardziej utytułowana jest Oliwia, ale Nadia stara się dorównać Oliwii. Dla szkoleniowca móc trenować takie tenisistki to duża satysfakcja, choć podczas półfinałów musiałem równocześnie obserwować aż dwa korty – powiedział z uśmiechem trener Filip Lewicki.

– W ubiegłym roku, mając 13 lat i będąc młodszą od większości rywalek wywalczyłam złoto w rywalizacji młodziczek. Tym razem byłam faworytką i był stres. Poradziłam sobie jednak z presją. Plany? Więcej startów w kategoriach, gdzie występują starsze ode mnie zawodniczki – dodała Oliwia Kuszel, która wraz z Mają Pawelską z Górnika Bytom stanęła też na najwyższym stopniu podium w grze podwójnej.

„Jedynka” podwójnie złota

Podobnie jak w rywalizacji dziewcząt także w zmaganiach chłopców dwa złote medale wywalczyła turniejowe „jedynka” – Hubert Plenkiewicz. Zaprezentował on dobrą formę, a jednym z trudniejszych pojedynków dla niego był półfinałowy mecz z Aleksandrem Błusiem. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się także młodzi tenisiści z klubu Błonia Kraków: Patryk Kowal i Jan Sadzik.

– Półfinałowe spotkanie Patryka i Jana było pojedynkiem na wyniszczenie. O wygranej decydował super tie-break. Obu należą się słowa uznania. Cieszę się, że w klubie mamy silną i wyrównaną grupę młodych graczy. To pozwala każdemu się rozwijać – podsumował trener Tomasz Braniecki.

Wyniki

Gra pojedyncza dziewcząt

Finał: Oliwia Kuszel – Nadia Affelt (obie Toruńska Akademia Tenisowa) 6:2, 6:2

Brązowe medale: Sara Husar (UKS Beskidy Ustroń); Emilia Michta (Klub Tenisowy Błonia Kraków)

Gra pojedyncza chłopców

Finał: Hubert Plenkiewicz (Stowarzyszenie AG Chorzowska w Radomiu) – Patryk Kowal (Klub Tenisowy Błonia Kraków) 6:3, 6:0

Brązowe medale: Jan Sadzik (KT Błonia Kraków); Aleksander Błuś (Park Tenisowy Olimpia Poznań)

Gra podwójna dziewcząt

Finał: Oliwia Kuszel/Maja Pawelska (KS Górnik Bytom) – Konstancja Dyląg (UKT Winner Kraków)/Oliwia Sybicka (Miejski Klub Tenisowy Stalowa Wola) 6:4, 6:0

Brązowe medale: Kornelia Krześniak (Stowarzyszenie AG Chorzowska w Radomiu)/Anna Skorupska (PT Olimpia Poznań); Lena Markowska (KS Górnik Bytom)/Emilia Michta (KT Błonia Kraków)

Gra podwójna chłopców

Finał: Antoni Kasperski (KT Błonia Kraków)/Hubert Plenkiewicz – Aleksander Błuś/Patryk Kowal 6:4, 6:2

Brązowe medale: Tymon Litwic (STT Fakro Nowy Sącz)/Jan Sadzik; Jan Chłodnicki (KS Górnik Bytom)/Piotr Kluj (TOP Tennis Player)

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Podobne wiadomości

Zagrają o tytuły w deblach w Australian Open

W czwartek 27 stycznia, nad ranem czasu polskiego, jeszcze przed rozpoczęciem półfinałów gry pojedynczej kobiet, podczas odbywającego się w Melbourne wielkoszlemowego turnieju Australian Open 2022