Mutua Madrid Open 2023. Duet Kirsten Flipkens/Alicja Rosolska już poza turniejem

Alicja Rosolska. Fot. PZT

Belgijsko-polska para deblowa Kirsten Flipkens/Alicja Rosolska już po pierwszym meczu pożegnała się z turniejem WTA 1000 Mutua Madrid Open w grze podwójnej. Belgijsko-polski duet na początek zmierzył się w sobotę w 1/16 finału z parą meksykańsko-rosyjską Giuliana Olmos/Alexandra Panova, przegrywając po 73 minutach w dwóch setach 1:6, 5:7.

Belgijka i Polka miały dużą szansę, ażeby przynajmniej doprowadzić do decydującego seta III, rozgrywanego w deblu w Madrycie w formule super tie-breaka do 10 wygranych punktów, lecz w drugiej odsłonie rywalizacji roztrwoniły prowadzenie 5:2, przegrywając pięć gemów z rzędu i w efekcie całe spotkanie.

Dodać należy, że przy prowadzeniu w secie II 5:2, Kirsten Flipkens i Alicja Rosolska nie wykorzystały przy serwisie przeciwniczek piłki setowej.

Belgijsko-polski duet nie zmierzy się zatem w Madrycie z najwyżej rozstawionym duetem amerykańskim Cori „Coco” Gaull/Jesscca Pegula. W II rundzie, w meczu o awans do ćwierćfinału, z Amerykankami zagrają Giuliana Olmos i Alexandra Panowa.

Ponieważ już wcześniej, także w 1/16 finału, z turniejem deblistek pożegnała się amerykańsko-polska para Sofia Kenin/Magda Linette, w rywalizacji w grze podwójnej podczas WTA 1000 Mutua Madrid Open 2023 nie ma już polskich tenisistek.

(MAC)

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej

Caroline Wozniacki jedyny - jak na razie - tytuł wielkoszlemowy zdobyła podczas Australian Open 2018. Fot. Australin Open

„Dzikie karty” do Australian Open 2024

W dniach 14-28 stycznia w Melbourne rozgrywany będzie pierwszy w sezonie 2024 turniej wielkoszlemowy. Organizatorzy Australian Open 2024 przyznali już pierwsze „dzikie karty”. Jedną otrzymała