Mistrzostwa Polski Lekarzy na kortach Tenis Park Żywiec 1918, gdzie ponad 100 lat temu tworzyła się historia

Turniej mistrzowski lekarzy zgromadził na kortach w Żywcu ponad 100 osób.

Na historycznym obiekcie – kortach Tenis Park Żywiec 1918 – rozegrane zostały 32. Letnie Mistrzostwa Polski Lekarzy. Puchary dla najlepszych graczy czempionatu otrzymali: Olesja Szpak i Michał Dyrda.

Michał Dyrda i Olesja Szpak - najlepsi zawodnicy turnieju w Żywcu.
Michał Dyrda i Olesja Szpak – najlepsi zawodnicy turnieju w Żywcu.

Uczestnicy turnieju rywalizowali na wyjątkowym obiekcie, ponieważ historia tenisa w tym mieście sięga czasów przed rozpoczęciem I wojny światowej. Grywano wówczas na korcie piaskowym w parku pałacowym Habsburgów. 

Lekarze, którzy brali udział w tegorocznych zawodach mieli do dyspozycji zdecydowanie lepszą bazę niż tę sprzed ponad wieku, bo obecnie Tenis Park Żywiec 1918 tworzy: siedem kortów odkrytych (trzy z nich – oświetlone), dwa korty pod balonem, murowany budynek klubowy z przytulną kawiarenką i małą bazą noclegową oraz parkingiem.

Turniej mistrzowski zgromadził ponad 100 osób. Puchar Burmistrza miasta Żywiec dla najlepszych zawodników turnieju przyznano Olesji Szpak i Michałowi Dyrdzie.

Tradycyjnie, na letnich mistrzostwach wręczono również nagrody liderom  singlowego i deblowego rankingu PSTL za sezon 2021. Zwycięstwo w rozgrywkach drużynowych zdobyła Wielkopolska Izba Lekarska.

Liderzy rankingu za 2021 rok.
Liderzy rankingu za 2021 rok.

ZŁOCI MEDALIŚCI MP
Singiel kobiet

Open – Olesja Szpak

W45 – Anna Komar

W55 – Grażyna Martini

W60 – Bożenna Kędzierska

Singiel mężczyzn

Open – Michał Dyrda

M35 – Marcin Krywiak

M50 – Michał Jędrzejewski

M55 – Dariusz Gajecki

M60 – Artur Ferencz

M65 – Zdzisław Hrynkiewicz

M70 – Ryszard Koczorowski

M75 – Józef Safian

Debel kobiet

Open – Anna Leśnikowska i Aleksandra  Żerdzińska

WD 45 – Anna Komar i Grażyna Martini

WD55 – Bożenna Kędzierska i Małgorzata Pawelec-Wojtalik

Debel mężczyzn

Open – Michał Dyrda i Marcin Pokrzywnicki

MD45 Maciej Łukasiewicz i Wojciech Wawrzynek

MD55 Paweł Łysikowski i Tomasz Maziak

MD65 Jerzy Glabisz i Bogusław Rataj

MD75 Józef Safian I Stanisław Solarski

Gra mieszana

do 100- Olesja Szpak i Marcin Krywiak

powyżej 100

Małgorzata Pawelec-Wojtalik i Robert Kowalczyk

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Maja Chwalińska (BKT Advantage Bielsko-Biała) wróciła do kraju po występie w pierwszym w karierze wielkoszlemowym finale na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa. Lot z Paryża miał sygnał wywoławczy „Lot …

Magda Linette zameldował się w drugiej rundzie turnieju Libema Open w holenderskim s-Hertogenbosch. Fot. Rothesay International Eastbourne 2024/WTA Tour

Dopiero zakończył się najważniejszy w tenisowym kalendarzu turniej rozgrywany na kortach ziemnych – wielkoszlemowy Roland Garros 2026, a już  następnego dnia, w poniedziałek 8 czerwca 2026 …

Maja Chwalińska jest w rankingu WTA 21. Z kolei Iga Świątek zajmuje trzecia lokatę.. Fot. Olga Pietrzak/WTA Tour

W poniedziałek 8 czerwca 2026 ogłoszone zostały najnowsze rankingi WTA tenisistek ora ATP tenisistów już z uwzględnieniem rozstrzygnięć podczas  zakończonego w niedzielę 7 czerwca wielkoszlemowego …

Kamil Majchrzak (WKT Mera Warszawa) udanie rozpoczął okres gry na kortach trawiastych. W mijającym tygodniu osiągnął na tej nawierzchni półfinał dużego challengera ATP 125 w Birmingham, w którym był …