Międzynarodowy Turniej Badmintona Babolat Cup w Policach

Międzynarodowy Turniej Badmintona Babolat Cup w Policach rozegrany zostanie w dniach 18-19 lutego.

W najbliższy weekend 18-19 lutego 2023 roku w hali widowiskowej przy Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach odbędzie się 24. edycja Międzynarodowego Turnieju Badmintona Babolat Cup.

Turniej w Policach to jedna z największych badmintonowych imprez rozgrywanych w Polsce. Wystartuje blisko 300 zawodników z różnych regionów naszego kraju, a także liczna grupa badmintonistów z Niemiec i Skandynawii. To prawdziwe, dwudniowe Święto Badmintona, dyscypliny, która, zdobywa coraz większą popularność, także wśród osób, które sport traktują jedynie rekreacyjnie.

Tak naprawdę turniej Babolat Cup to aż trzy turnieje w jednym: Babolat Cup rozgrywany jako międzynarodowy turniej Seniorów Polskiego Związku Badmintona (zawodnicy powyżej 30. roku życia), Babolat Cup w kategoriach Open, oba rozgrywane w sobotę 18 lutego (start o 9.30, mecze o medale przewidziane od godziny 17.00) i Babolat Skills – turniej dla Amatorów, który zostanie rozegrany w niedzielę 19 lutego (start o godzinie 9.00, mecze o medale w poszczególnych kategoriach przewidziane od godziny 16.00). 

– Co roku przygotowujemy ponad 70 kompletów medali, dyplomów i nagród wręczanych najlepszym w poszczególnych kategoriach, a jest ich kilkadziesiąt w różnych kategoriach wiekowych. Niezwykłą popularnością cieszy się także co roku nasza loteria fantowa przygotowana dla uczestników turnieju, podczas której wcale nie trzeba być najlepszym, aby wyjechać od nas z nagrodą – mówi Krzysztof Bobala z Grupy BONO, organizatora turnieju.

Patronami turnieju są: Pomorze Zachodnie, Powiat Policki, Miasto Szczecin, Lotto i Biała Szkoła. Sponsorzy tegorocznej edycji to: Babolat, Galeria Kaskada, Szczecińską Energetyka Cieplna, Ziaja i Ampio. Organizatorzy to: Agencja Bono i Stowarzyszenie Bene Active.

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej