Miami Open. Magdalena Fręch wygrywa na początek kwalifikacji

Magdalena Fręch przebrnęła pierwszą rundę kwalifikacji turnieju w Miami.

Dopiero zakończył się jeden z najbardziej prestiżowych turniejów w tenisowym kalendarzu, którym jest bez wątpienia BNP Paribas Open w Indian Wells, a już rozpoczyna się kolejna wielka impreza – Miami Open 2022 presented by Itau. Do dwustopniowych kwalifikacji turnieju WTA 1000 kobiet przystąpiła jedna Polka Magdalena Fręch (89 WTA). Tenisistka Górnika Bytom już w poniedziałek, w I rundzie kwalifikacji, pokonała – nie bez kłopotów – Amerykankę Whitney Osuigwe (262. WTA) 6:3, 4:6, 6:4.

Dobry początek i… kłopoty

Magdalena Fręch, w kwalifikacjach rozstawiona z numerem szóstym, była faworytką poniedziałkowego meczu z niżej notowaną Amerykanką. Polka dobrze rozpoczęła spotkanie. już w gemie drugim przełamując serwis przeciwniczki na 2:0 i chociaż Amerykanka natychmiast odpowiedziała re-breakiem wyrównując następnie na 2:2, tenisistka Górnika Bytom raz jeszcze przełamała serwis Whitney Osuigwe i teraz przewagi już nie roztrwoniła, pewnie wygrywając pierwszą partię 6:3.

Niestety później mecz nie potoczył się po myśli Polki. W secie II Magdalena Fręch dwukrotnie odrabiała stratę przełamania, ale w gemie 10, kiedy mogła doprowadzić do wyniku 5:5, raz jeszcze straciła serwis przegrywając seta 4:6. O awansie do finału kwalifikacji musiał zatem rozstrzygać set III.

Polka odrobiła stratę

W decydującej partii też zaczęło się źle dla Polki, która przegrywała 0:3, ale odrobiła straty. Magdalena Fręch mogła nawet objąć prowadzenie 4:3, kecz w gemie siódmym nie wykorzystała break-pointa , ostatecznie tego ważnego  i bardzo długiego gema przegrywając. Na szczęście dla Polki, był to już ostatni gem wygrany przez jej rywalkę. Od tego momentu Magdalena Fręch pewnie wygrała swojego gema serwisowego doprowadzając do remisu 4:4, następnie przełamała serwis Osuigwe, by wygranym do zera  własnym gemem serwisowym zakończyć mecz zwycięstwem 6:3, 4:6, 6:4.

Teraz Voegele

W finale kwalifikacji przeciwniczką Magdaleny Frech będzie Szwajcarka Stefanie Voegele (140. WTA), która w poniedziałek pokonała 7:6 (2), 6:2  wyżej notowaną Serbkę Aleksandrę Krunić (118. WTA).

Iga Świątek turniejową „dwójką”

W turnieju głównym na Florydzie, podobnie jak w Indian Wells, uczestniczyć będzie 96 tenisistek i tenisistów. W głównej drabince rozpoczynającego się już we wtorek 22 marca turnieju WTA 1000 Miami Open 2022 presented by Itau znalazły się dwie Polki:  rozstawiona z numerem drugim Iga Świątek oraz Magda Linette. Tenisistka z Raszyna rozpocznie rywalizację od II rundy w czwartek lub piątek, natomiast poznanianka zaczynająca zmagania od rundy I – we wtorek lub środę.

Czy Miami Open będzie następnym “trofeum” Igi Świątek? – pytają organizatorzy imprezy na Florydzie.

W Miami wystąpi również w grze podwójnej Alicja Rosolska. która tworzyć będzie duet z Nowozelandką Erin Routliffe. W grze podwójnej miała wystąpić także Magda Linette, ale z tych planów nic nie wyszło, ponieważ miała zagrać w duecie z Amerykanką Bernardą Perą, która nie zdołała jeszcze wyleczyć kontuzji.