Miami Open 2024. Jekaterina Aleksandrowa, pogromczyni Igi Świątek wciąż nie do zatrzymania

Jekaterina Aleksandrowa wygrała z Jessicą Pegulą, turniejową piątką, piątą rakietą rankingu WTA. Fot. Miami Open/Hard Rock Stadium

Znamy komplet półfinalistek gry pojedynczej kobiet turnieju Miami Open 2024. W pierwszym półfinale, już w czwartek o godzinie 20 czasu polskiego zmierzą się białoruska tenisistka Victoria Azarenka i reprezentująca Kazachstan Elena Rybakina. Natomiast w drugim, który  ma się rozpocząć o 1.30 w nocy z czwartku na piątek czasu polskiego zagrają Amerykanka Danielle Collins i pogromczyni Igi Świątek, rosyjska tenisistka Jekaterina Aleksandrowa. Finał gry pojedynczej kobiet zaplanowany jest na sobotę 30 marca 2024. Początek o godzinie 17.30 czasu polskiego.

Świetna forma Aleksandrowej

W czwartek ponownie zachwyciła swoją postawą Jekaterina Aleksandrowa (16. WTA). Rosyjska tenisistka, rozstawiona z numerem 14. która w 1/8 finału wyrzuciła z turnieju liderkę rankingu WTA, najwyżej rozstawioną w imprezie Igę Świątek (czytaj także: Iga Świątek ze łzami w oczach), odwróciła losy ćwierćfinału, po trwającej równe dwie godziny batalii wygrywając 3:6, 6:4, 6:4 z Amerykanką Jessicą Pegulą, turniejową piątką, piątą rakietą rankingu WTA.

W secie otwarcia tenisistki pewnie wygrywały własne gemy serwisowe do stanu 3:3. Końcówka partii potoczyła się już po myśli Amerykanki, która zdobyła breaki w gemach siódmym oraz dziewiątym, wygrywając po 30 minutach 6:3.

W drugiej odsłonie meczu lepsza była już Jekaterina Aleksandrowa. Pogromczyni Igi Świątek otworzyła drugi set meczu breakiem, po drugim przełamaniu serwisu wyżej notowanej rywalki w gemie siódmym wygrywała już z przewagą podwójnego przełamania 5:2 i chociaż tuż po tym na moment się zdekoncentrowała tracąc podanie, na więcej już Amerykance nie pozwoliła, po zwycięstwie 6:4 doprowadzając do rozstrzygającego seta trzeciego.

W decydującym secie Jekaterina Aleksandrowa już się nie zatrzymała. Wprawdzie rosyjska tenisistka w gemie pierwszym nie wykorzystała break-pointa, a po zdobyciu breaka na 3:2 natychmiast straciła serwis i mieliśmy w decydującej partii remis 3:3, ale końcówka należała już do Aleksandrowej. W gemie dziewiątym rosyjska tenisistka raz jeszcze zdobyła break obejmując prowadzenie 5:4, po czym wygranym własnym gemem serwisowym zwycięsko zamknęła pojedynek. Serwując po zwycięstwo, Jekaterina Aleksandrowa szybko wypracowała dwie piłki meczowe z rzędu i drugą z nich wykorzystała, meldując się w półfinale gry pojedynczej kobiet turnieju Miami Open 2024.

Pewne zwycięstwo Collins

Amerykanka Danielle Rose Collins pewnie pokonała Francuzkę Caroline Garcię. WTA. Fot. Miami Open/Hard Rock Stadium
Amerykanka Danielle Rose Collins pewnie pokonała Francuzkę Caroline Garcię. WTA. Fot. Miami Open/Hard Rock Stadium

W rozegranym wcześniej środowym ćwierćfinale Amerykanka Danielle Rose Collins pewnie pokonała w dwóch setach 6:3, 6:2 Francuzkę Caroline Garcię. Mecz trwał tylko godzinę i 16 minut. Caroline Garcia nie miała w meczu ani jednej okazji na zdobycie breaka. Amerykanka w secie pierwszym raz, a w secie drugim dwukrotnie przełamała serwis rywalki, w pełni zasłużenie meldując się w półfinale.