Maja Chwalińska nie zagra w Australian Open

Maja Chwalińska. Fot. Piotr Kucza/LOTTO SuperLIGA

Maja Chwalińska (161. WTA), czwarta obecnie polska tenisistka, poinfornowała w środę wieczorem, że nie wystąpi w styczniowym wielkoszlemowym turnieju Australian Open w Melbourne (16-29 stycznia).

„Drodzy Kibice. Jak pewnie wiecie, pod koniec września przeszłam operacje kolana. Niestety, rehabilitacja i powrót na kort nie przebiegają tak szybko, jak się początkowo spodziewałam. Nie czuję się jeszcze w 100 procentach przygotowana do rywalizacji w turniejach. W związku z tym postanowiłam, że nie wezmę udziału w styczniowym Australian Open. Podjęłam też decyzję o skorzystaniu z zamrożenia rankingu. Do gry wrócę z końcem lutego. Dziękuję Wam za wsparcie” – napisała Maja Chwalińska na Facebooku.

Oczywiście Chwalińska nie wystąpi również, tak jak planowała, w imprezie ITF World Tennis Tour o puli nagród 60 tys. dolarów w Canberze na początku 2023 roku.

Przypomnijmy, że Maja Chwalińska pomyślnie przebrnęła w minionym sezonie 2022 kwalifikacje do turnieju wimbledońskiego i na londyńskiej trawie zadebiutowała w turnieju wielkoszlemowym, docierając do II rundy Wimbledonu 2022.

Polka, która zajmowała już na początku października w światowym rankingu 149 miejsce, obecnie jest klasyfikowana na 161 pozycji, ale taka lokata też gwarantowałaby udział w kwalifikacjach Australian Open 2023. Niestety, jak się okazuje, problemy zdrowotne pokrzyżowały plany 21-letniej tenisistce z Dąbrowy Górniczej.

Przypomnijny jeszcze, że pewnych występu w Melbourne jest troje reprezentantów Polski: Iga Świątek (1. WTA), Magda Linette (48. WTA) oraz Hubert Hurkacz (10. ATP).

Krzysztof Maciejewski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej

Caroline Wozniacki jedyny - jak na razie - tytuł wielkoszlemowy zdobyła podczas Australian Open 2018. Fot. Australin Open

„Dzikie karty” do Australian Open 2024

W dniach 14-28 stycznia w Melbourne rozgrywany będzie pierwszy w sezonie 2024 turniej wielkoszlemowy. Organizatorzy Australian Open 2024 przyznali już pierwsze „dzikie karty”. Jedną otrzymała