Magdalena Fręch wyeliminowana z turnieju w Nottingham

Z turniejem w Nottigham pożegnała się Magdalena Fręch (92. WTA).

Tylko Magda Linette, jako jedyna polska tenisistka, pozostała w turnieju Rothesay Open Nottingham w Wielkiej Brytanii (WTA 250, kort trawiasty, pula nagród 251,7 tys. dolarów). We wtorek, oprócz pokonanej przez Magdę Linette Katarzyny Kawy, z imprezą pożegnała się również Magdalena Fręch (92. WTA), niespodziewanie przegrywając 4:6, 6:1, 1:6 z dużo niżej notowaną Brytyjką Yuriko Lily Miyazaki (234. WTA).

Urodzona w Łodzi tenisistka Górnika Bytom źle rozpoczęła spotkanie, na początek po długim gemie tracąc serwis. Polka miała problemy przy własnym podaniu również w gemie piątym, ale kiedy mimo wszystko nie dała się przełamać, a za chwilę zdobyła przełamanie powrotne doprowadzając do remisu 3:3, wydawało się, że Polka opanowała sytuację na korcie. Niestety Magdalena Fręch nie „poszła za ciosem”. To Brytyjka w kolejnym gemie odzyskała przewagę przełamania i „dogonić się” już nie pozwoliła. Najdłuższy w partii otwarcia gem siódmy był z pewnością kluczowy dla losów seta. Polka walczyła, obroniła pięć break-pointów, ale przy szóstym rywalka wreszcie dopięła swego i  przewagę już utrzymała, po 54 minutach wygrywając I seta 6:4.

W drugiej odsłonie spotkania „odżyły” nadzieje Polki na awans, gdyż Magdalena Fręch w secie II straciła tylko jednego gema prowadząc już 5:0, pewnie wygrała seta 6:1. do rozstrzygnięcia niezbędny był zatem set III.

Po gładkim zwycięstwie Magdaleny Fręch w drugiej partii można było oczekiwać, że dużo wyżej notowana w światowym rankingu tenisistek Polka rozstrzygnie spotkanie ma swoją korzyść, stało się jednak zupełnie odwrotnie. Fręch miała swoje szanse, gdyż na początek decydującego seta nie wykorzystała żadnego z pięciu break-pointów, a w gemie trzecim jeszcze jednego. Brytyjka okazała się znacznie skuteczniejsza i  – w przeciwieństwie do Polki – swoich szans nie zmarnowała. Yuriko Lily Miyazaki, po tym jak wybrnęła dwukrotnie z opresji, sama zdobyła dwa przełamania obejmując prowadzenie 5:1 , po czym w gemie siódmym „zamknęła” spotkanie przy własnym serwisie, wygrywając po 121 minutach rywalizacji 6:4, 1:6, 6:1.

Krzysztof Maciejewski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Weronika Falkowska to tegoroczna podwójna mistrzyni Polski. Fot. Polski Związek Tenisowy

Weronika Falkowska. Lis na korcie

Lubię gotować. Specjalność zakładu? Makaron ryżowy z krewetkami, cukinia i suszonymi pomidorami – mówi Weronika Falkowska w rozmowie z Józefem Heroldem. Pierwszy telefon po wygranym