W Pobiedziskach trwa walka o medale mistrzostw Polski do lat 14

Prawie stu uczestników pojawiało się na kortach Pobiedziskiego Klubu Tenisowego, którzy rywalizują o medale mistrzostw Polski do lat 14.

Blisko setka tenisistek i tenisistów przyjechała do Pobiedzisk, by rywalizować w tenisowych Mistrzostwach Polski Młodzików (do lat 14). Poszczególne mecze turnieju oglądać można w transmisji online!

– Cieszę się, że do Pobiedzisk wróciła impreza o randze krajowej. Mistrzostwa Polski Młodzików w tenisie zbiegają się z triumfami Igi Świątek na arenach międzynarodowych. Jej sukcesy mogą być znakomitą motywacją dla każdego sportowca. Mam nadzieję, że odbywające się w Pobiedziskach mistrzostwa dla niejednego uczestnika będą kamieniem milowym w karierze – mówił w trakcie inauguracji zawodów Ireneusz Antkowiak Burmistrz Miasta i Gminy Pobiedziska. 

Zacięta rywalizacja

Karol Brodowski, trener przygotowania fizycznego Pobiedziskiego Klubu Tenisowego uważa, że uczestnicy mistrzostw Polski prezentują spore umiejętności: – Obserwowałem mecze eliminacyjne i zauważyłem kilku zdolnych zawodników i kilka bardzo zdolnych zawodniczek. Śledziłem też treningi uczestników turnieju głównego i twierdzę, że rywalizacja będzie na wysokim poziomie.

Turniej w Pobiedziskach potrwa do niedzieli 12 czerwca.

Tenis od wielu lat

Tenis obecny jest w Pobiedziskach z przerwami od blisko wieku. Od kilku zaś lat Pobiedziski Klub Tenisowy organizuje wiele turniejów wojewódzkich.

– Ponieważ zawodnicy i trenerzy lubią przyjeżdżać na zawody do Pobiedzisk, chwalą je za dobrą organizację i sympatyczną atmosferę, władze Polskiego Związku Tenisowego powierzyły nam organizację mistrzostw Polski – mówi Artur Milecki, prezes Pobiedziskiego Klubu Tenisowego. Oprócz tytułów i pucharów, jakie otrzymają najlepsza zawodniczka i najlepszy zawodnik, uczestnicy mogą ubiegać się o Nagrodę Fair Play. 

Na uczestników czeka też Nagroda Fair Play ufundowana przez sponsora tytularnego zawodów firmę Axis Group. – W życiu postawa fair play jest bardzo ważna – mówi Robert Kamiński, prezes firmy Axis Group. Cokolwiek więc robimy, w sporcie szczególnie, powinniśmy się nią kierować – dodaje.

Mecze można śledzić “na żywo”.

Transmisje online

Organizatorzy zapraszają do śledzenia rozgrywek tenisowych Mistrzostw Polski Młodzików. Transmisja z kortu nr 1 https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=hSm8Ah6JsJo

Transmisja z kortu nr 2 https://www.youtube.com/watch?v=yH_mJxCh5Wc

Organizatorami turnieju są: Polski Związek Tenisowy, Pobiedziski Klub Tenisowy i OSiR Pobiedziska, a sponsorem tytularnym Axis Group.

Patronat honorowy: Burmistrz Miasta i Gminy Pobiedziska, Starostwa Powiatu Poznańskiego.

Robert Domżał
Fot. Tomasz Chmielewski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej