Magdalena Fręch nie powtórzy sukcesu w Concord

Magdalena Fręch

Trzecia polska tenisistka Magdalena Fręch (107. WTA, Górnik Bytom) nie obroni zdobytego w 2021 roku tytułu i ważnych 160 punktów rankingowych podczas challengera WTA 125 Thoreau Tennis Open na twardych kortach w amerykańskim Concord. W piątek Polka została wyeliminowana z imprezy, przegrywając w dwóch setach z Chinką  Qiang Wang (110. WTA) 2:6, 4:6.

Mecz od początku nie układał się po myśli Polki. Magdalena Fręch w drugim gemie seta otwarcia nie wykorzystała wprawdzie break-pointa, ale już w kolejnym gemie (drugim własnym serwisowym) straciła podanie i już nie była w stanie odrobić. Dominująca na korcie Chinka zdobyła jeszcze jeden break na 5:2 i za moment zakończyła seta pewnym zwycięstwem 6:2.

Chinka Qiang Wang (110. WTA).

W drugiej odsłonie meczu rywalizacja na korcie nic się nie zmieniła. Tym razem Magdalena Fręch straciła serwis w gemie piątym i również strat nie była już w stanie odrobić. Przy wyniku 4:5 Polka, przy własnym serwisie, zdołała jeszcze obronić dwie piłki meczowe, lecz w kolejnym  gemie, przy serwisie rywalki nie dała już rady. Qiang Wang, szybko obejmując prowadzenie 40:0, wypracowała trzy z rzędu piłki meczowe i choć dwóch pierwszych nie wykorzystała, przy trzeciej (w sumie piątej) zamknęła mecz zasłużoną wygraną 6:2, 6:4. Pojedynek trwał godzinę i 27 minut.

Porażka w ćwierćfinale w Concord oznacza, że Magdalena Fręch w najbliższym notowaniu rankingu WTA tenisistek z poniedziałku 15 sierpnia nie wróci do TOP 100 listy.

Krzysztof Maciejewski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej