LOTTO PZT Polish Tour. Anna Hertel i Marcelina Podlińska zagrają o miejsca w finale, Daria Górska o tytuł

Anna Hertel okazała się lepsza od Katarzyny Wysoczańskiej. Fot. BKT Advantage Bielsko-Biała

Anna Hertel (AZS Poznań), rozstawiona z nr 2. i Marcelina Podlińska (KS Górnik Bytom) z nr 7. zagrają w półfinałach ITF W15 BKT Advantage Cup w Bielsku-Białej z cyklu LOTTO PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski. O tytuł w deblu powalczy Daria Górska (Legia Warszawa) z zagraniczną partnerką. 

Obie znalazły się w różnych połówkach turniejowej drabinki, w której wystartowało 12 polskich tenisistek, dziewięć z nich przeszło pierwszą rundę, a cztery dotarły do 1/4 finału i rozegrało w piątek swoje mecze na kortach BKT Advantage Bielsko-Biała przy ul. Ceramicznej 20. 

Hertel w tej fazie trafiła na Katarzynę Wysoczańską (UKS Sport Klub Wrocław) i pokonała ją 6:7 (3-7), 6:2, 6:2. W ten sposób przerwała jej serię czterech wygranych meczów w Bielsku-Białej, gdzie przeszła zwycięsko dwuetapowe eliminacje oraz dwie rundy w turnieju głównym. 

W sobotnim pojedynku o miejsce w finale Anna spotka się z Czeszką Lucie Urbanovą, która rundę wcześniej wygrała 6:3, 1:6, 2:6 z Amelią Paszun (AZS Poznań), posiadaczką dzikiej karty przyznanej przez Polski Związek Tenisowy.
Również w górnej połówce turniejowej drabinki tylko jedna rozstawiona zawodniczka osiągnęła półfinał, a jest nią Podlińska startująca z numerem siódmym. Marcelina wyeliminowała w piątek dość łatwo 6:3, 6:2 turniejową „jedynkę” Słowaczkę Katarinę Kuzmovą i teraz powalczy z Czeszką Julie Pastikovą. 

Marcelina Podlińska wyeliminowała w piątek turniejową „jedynkę” Słowaczkę Katarinę Kuzmovą. Fot. BKT Advantage Bielsko-Biała
Marcelina Podlińska wyeliminowała w piątek turniejową „jedynkę” Słowaczkę Katarinę Kuzmovą. Fot. BKT Advantage Bielsko-Biała

Marcelina potwierdza w ten sposób wysoką dyspozycję, która pozwoliła jej w niedzielę zdobyć pierwszy tytuł w zawodowym Tourze w singlu. Triumfowała w imprezie rangi ITF W15 w Savitaipale, pokonując w finale Hertel. Z Finlandii od razu obie udały się do Bielska-Białej. 

Oprócz Hertel i Podlińskiej w sobotę zobaczymy na korcie również Darię Górską, która stworzyła w BKT Advantage Cup 2025 zgrany duet z Czeszką Emmą Slavikovą. Para numer cztery w drabince wyeliminowała w półfinale po zaciętym super tie-breaku 7:6 (7-5), 3:6, 10-7 Czeszki rozstawione z dwójką Lindę Sevcikovą i Karolinę Vickovą. 

Do finału nie udało się awansować polskiemu deblowi Ewa Czapulak (ZTT Złotoryja) i Julia Daroszewska (CKT Grodzisk Maz.), który uległ po południu 1:6, 1:6 Holenderce Merel Hoedt i Niemce Angelinie Wirges. 

Zdobywczynię tytułu w grze pojedynczej w tegorocznej edycji ITF W15 BKT Advantage Cup poznamy w niedzielę, a wtedy na kortach bielskiego klubu rozpoczną się eliminacje do męskiego turnieju ITF M15, o tej samej nazwie i puli nagród 15 tysięcy dolarów. 

Natomiast tenisistki przeniosą się od razu do Bydgoszczy, gdzie w przyszłym tygodniu odbywać się będzie impreza wyższej rangi ITF W35 Fale Loki Koki Tennis Cup, z premiami finansowymi w łącznej wysokości 30 tys. dol. Wszystkie są zaliczane do LOTTO PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski 2025.

Partnerami turniejów BKT Advantage Cup są w tym roku: miasto Bielsko-Biała, Smart Work Sp. z o.o.; Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Bielsku-Białej, Dom Maklerski BDM S.A., Dom dla Każdego i STRUMET Sp. z o.o. 

Partnerem Tytularnym cyklu LOTTO PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski 2025 jest Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, a Partnerem Głównym Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Partnerami cyklu są: Supra Brokers, CAR NET, DrogBRUK, Fale Loki Koki i Tretorn, a 

Patron Medialny: „TENIS MAGAZYN”.

(DT)

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Kamil Majchrzak po wygranej najprawdopodobniej poprawi nieco swoją pozycję rankingową. Fot. Tomasz Barański

W holenderskim ‘s-Hertogenbosh trwa rozgrywana na kortach trawiastych impreza rangi ATP 250 oraz WTA 250. W środę ze zmiennym szczęściem w pierwszej rundzie – 1/16 finału – rywalizowali  …

Weronika Ewald wystąpi w turnieju w Bolszewie. Fot. PZT

Dziesięć Polek zagra w głównej drabince pierwszego turnieju cyklu LOTTO PZT Polish Tour. Turniej ITF W35 Bolszewo odbędzie się 16-21 czerwca na kortach Stowarzyszenia …

Od lewej stoją: Alicja Strugacz, Julia Dzięcioł, Maciej Szyca, Antonio Tejerina. Fot. Marcin Stańczuk

Po tygodniowych zmaganiach w Kozerkach z tytułów mistrzowskich w grze pojedynczej cieszyli się Julia Dzięcioł (Park Rekreacyjno-Sportowy FairPlayce Poznań), a także Antonio Tejerina (Kostrzyński Klub Tenisowy). W dniach …

Serena Williams i Victoria Mboko awansowały drugiej rundy turnieju kortach Queen's Club w Londynie. Fot. HSBC Championships/WTA Tour

Serena Williams i Victoria Mboko awansowały drugiej rundy gry podwójnej turnieju WTA 500 rozgrywanego na trawiastych kortach Queen’s Club w Londynie. Amerykanka i Kanadyjka pokonały 7:6 …