Licytowali i grali, żeby pomóc chorym dzieciom

Kortowo Tennis Club gościł uczestników XI Tennis Art Cup. Na leczenie dzieci zebrano kwotę 102 tysięcy złotych.

Organizatorami akcji byli Waldemar Górka, Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Transplantologii Szpiku u Dzieci – ”Dzieciaki Chojraki” oraz Kortowo Tennis Club.
Licytowano nie tylko dzieła sztuki, ale również m.in koszulkę z autografami wszystkich członków polskiej reprezentacji piłkarskiej na Euro 2016. Gościem honorowym aukcji był znakomity polski tenisista i mecenas sztuki Wojciech Fibak. Pieniądze, jak zawsze, przeznaczone zostaną na pomoc kierowanej przez profesora Jacka Wachowiaka Klinice Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej.
Jak powiedział profesor Jacek Wachowiak, najbardziej potrzebna jest stacja robocza do cytofluorymetru, która po kilkunastu latach nieustannej pracy wyeksploatowała się, a bez niej nie można zdia-gnozować właściwie i w krótkim czasie tych nowotworów, które najczęściej występują u dzieci. Koszt takiej stacji to 30 tys. złotych.
Również na Kortowie odbył się charytatywny deblowy turniej tenisowy. Wygrał duet Stanisław Mroczyński/Maciej Borowiak, drugie miejsce para Jakub Piec/Wojciech Walasek, a trzecie Karol Fiedor i Maciej Tomczak.
 
Tekst: Marek Zaradniak
 
P1160086-1000

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Podobne wiadomości