Kozerki Open. Mecze przełożone na sobotę

Intensywne opady deszczu całkowicie sparaliżowały piątkowy plan gier turnieju ITF M25 – Kozerki Open (z pulą nagród 25 tys. dol.) na kortach ziemnych Akademii Tenisowej „Tenis Kozerki”. W tej sytuacji zaległe mecze drugiej rundy i ćwierćfinały imprezy zaliczanej do cyklu LOTOS PZT Polish Team zostały przełożone na sobotę.

Taką decyzję podjął francuski supervisor Yan Kuszak. Plan gier na sobotę przewiduje w pierwszej kolejności dokończenie 1/8 finału. Dlatego o godzinie 9 na korty wyjdą m.in. Maciej Rajski (na zdjęciu) z rozstawionym z numerem trzecim Argentyńczykiem Facundo Diazem-Acostą (mecz przerwano w czwartek przy stanie 3:2 w pierwszym secie dla Polaka) oraz turniejowa „czwórka” Daniel Michalski (LOTOS PZT Team) i Czech Adam Pavlasek (Polak przegrywa 5:7, 4:5). Zaraz po nich o awans do 1/4 finału Michał Dembek powalczy z innym Czechem Davidem Poljakiem (nr 7.).

O godzinie 11.30 powinny ruszyć trzy mecze ćwierćfinałowe, w tym na pewno z udziałem Pawła Ciasia, a po drugiej stronie siatki stanie zwycięzca porannego pojedynku Brazylijczyka Pedro Sakamoto (nr 1.) z Ukraińcem Illją Bełoborodko.

Mocno trzymamy kciuki, żeby w tej fazie dołączyli do Pawła Rajski, Dembek i Michalski.

Po południu rozegrane zostaną ćwierćfinały gry podwójnej, a być może również półfinały, w zależności od rozwoju wydarzeń.

Jeśli taki plan uda się zrealizować, to w niedzielę rano odbędą się półfinały singla, a po południu finał.

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Hubert Hurkacz w IV rundzie French Open!

Hubert Hurkacz odniósł kolejne ważne zwycięstwo w swojej karierze. W III rundzie tegorocznych zmagań w paryskim wielkoszlemowym Roland Garros reprezentant Polski pokonał Davida Goffina 7:5,