Jerzy Janowicz z „dziką kartą” w turnieju Pekao Szczecin Open

Kibice będę mogli zobaczyć w turnieju głównym Pekao Szczecin Open Jerzego Janowicza.

Jerzy Janowicz zagra w challengerze ATP Pekao Szczecin Open. Tenisista CKT Grodzisk Mazowiecki otrzymał „dziką kartę” do turnieju głównego. Znamy więc już komplet zawodników, którzy otrzymali „dzikie karty”. Oprócz Janowicza są to: mistrz Polski Daniel Michalski oraz Hiszpan Albert Ramos-Vinolas (42. ATP).

31-letni Janowicz powróci na korty przy al. Wojska Polskiego 127 po 5-letniej przerwie. Łodzianin, ostatnio zagrał w Szczecinie w 2017 roku, kiedy to zakończył udział w turnieju na drugiej rundzie.

– W porozumieniu z Polskim Związkiem Tenisowym podjęliśmy decyzję o przyznaniu ostatniej „dzikiej karty” Jerzemu Janowiczowi. Jurkowi z pewnością pomogły ostatnie dobre występy w hiszpańskich challengerach – powiedział dyrektor turnieju, Krzysztof Bobala.

Przypomnijmy, że Janowicz był już 14. tenisistą w rankingu ATP World Tour, a obecnie zajmuje w nim 971. pozycję, co spowodowane jest kontuzjami, które go trapiły w ostatnich latach. Teraz Polak wraca do optymalnej dyspozycji. W ubiegłym tygodniu, Łodzianin startował na kortach Rafaela Nadala i osiągnął pierwszy od lutego 2020 roku ćwierćfinał turnieju ATP Challenger Tour.

W tym tygodniu, 31-latek przeniósł się na turniej do Sewilli, gdzie we wtorek zmierzył się z Frederico Ferreirą Silvą (ATP 254). Po trwającym ponad półtorej godziny pojedynku Polak pokonał leworęcznego Portugalczyka 7:6(6), 6:1.

Wtorkowe zwycięstwo to kolejny ważny krok dla Janowicza. Dzięki temu, pod doliczeniu punktów zdobytych na Majorce i w Sewilli awansuje w poniedziałek w rankingu ATP o co najmniej 300 pozycji.

Turniej eliminacyjny ma planowo rozpocząć się w niedzielę, 11 września.

Sponsorami tytularnymi Pekao Szczecin Open są Bank Pekao S.A. oraz Miasto Szczecin. Turniej należy do cyklu LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski.

Dzikie karty do turnieju ATP Challenger Pekao Szczecin Open 2022

Turniej Główny – gra pojedyncza (Main Draw singles)

  1. Albert Ramos-Vinolas
  2. Daniel Michalski
  3. Jerzy Janowicz (Karta PZT)

pierwszy oczekujący to Maks Kaśnikowski

Turniej Główny – gra podwójna (Main Draw doubles)

  1. Maks Kaśnikowski/Yann Wójcik
  2. Piotr Matuszewski/Andrew Paulson

Eliminacje – gra pojedyncza (Qualifying singles)

  1. Maks Kaśnikowski
  2. Szymon Kielan
  3. Paweł Ciaś
  4. Jan Choiński

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Coco Gauff, w Auckland będzie broniła tytułu. Fot. depositphotos.com

Mocna obsada ASB Classic w Auckland!

Na początku stycznia 2023 roku do kalendarza WTA wrócił turniej ASB Classic w nowozelandzkim Auckland. 1 stycznia, ale 2024 startuje kolejna edycja. Na liście startowej