IV Memoriał Wacława Pawłowskiego w Bielsku-Białej

Uczestnicy i organizatorzy Memoriału Wacława Pawłowskiego. Fot. Grażyna Żyrek

Po raz czwarty w Bielsku-Białej odbył się Memoriał Wacława Pawłowskiego nauczyciela wychowania fizycznego Zespołu Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych. Tym razem głównym punktem sportowej rywalizacji był mecz tenisowy Nauczyciele – Lekarze.

– Każdego roku staramy się zaprosić gości specjalnych. Podczas tegorocznego memoriału byli to Olimpijczycy w narciarstwie klasycznym – Anna i Wiesław Gębalowie – mówi Roman Królczyk, jeden z organizatorów wydarzenia.

Turniej odbył się w połowie września na kortach OSR „Solar” przy ul. Oświęcimskiej w Bielsku-Białej.

W ramach rywalizacji Nauczyciele – Lekarze rozegranych zostało pięć spotkań mężczyzn w grze pojedynczej (do dwóch wygranych setów).

Wyniki:

Rafał Kurczyna – Przemysław Stefanik 6:2, 6:2

Krzysztof Zając – Sławomir Zeman 3:6, 6:1, 5-10

Jacek Buliński – Roman Pawlas 7:5, 6:2

Bartłomiej Sznepka – Wojciech Rodak 6:1, 6:3

Maciej Krzak – Rafał Kluba 7:5, 7:6

Poza oficjalnym meczem, rozegrano dwa pojedynki w grze podwójnej, w tym mikst.

Pamiątkowe puchary, medale i nagrody rzeczowe ufundowali: Urząd Miasta, Komitet Rodzicielski ZSEEiM, Prezes Zarządu Krajowego SZS, ZNP, NSZZ Solidarność Komisja Pracowników Oświaty i Wychowania i Przyjaciele Wacława. Patronat honorowy i organizacja dyrektor ZSEEiM Jacek Zieliński przy współudziale Bogdana Dubiela i Romana Królczyka. Turniej sędziował Grzegorz Wasik. Kolejna edycja wydarzenia we wrześniu 2026 roku.

(Ł)
Fot. Grażyna Żyrek

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Dzięki świetnemu występowi w 's-Hertogenbisch Kamil Majchrzak w rankingu ATP awansuje w rankingu ATP.

Kamil Majchrzak (73. ATP) zagra w niedzielę, 14 czerwca 2026, o tytuł mistrzowski w grze pojedynczej mężczyzn rozgrywanego na trawiastych kortach w holenderskim ‘s-Hertogenbosch turnieju Libema Open …

Karol Drzewiecki (WKS Grunwald Poznań) i Piotr Matuszewski (Calisia Tenis Pro Kalisz) okazali się najlepszym deblem w challengerze ATP 100 rozgrywanym ma kortach ziemnych w Bratysławie. …

Martyna Kubka (WKT Mera Warszawa) odniosła 32. zwycięstwo w grze podwójnej w zawodowej karierze, a czwarte w obecnym sezonie. W sobotę Polka triumfowała w turnieju ITF W50 na trawiastych …

Uczestnicy Mistrzostw Powiatu w Tenisie o Puchar Starosty Poznańskiego 2026 na korcie nr 1 Sportoteki Puszczykowo. Fot. Tenis Magazyn

Blisko 60 uczestników rywalizuje w siódmej już edycji Mistrzostw Powiatu w Tenisie o Puchar Starosty Poznańskiego 2026. Turniej rozgrywany jest na gościnnych kortach Sportoteki Puszczykowo. Sponsorami …