Interanzionali BNL d’Italia 2023. Porażka Huberta Hurkacza w deblu

Hubert Hurkacz po odpadnięciu z turnieju deblowego będzie teraz rywalizował w Rzymie w singlu.

Najlepszy obecnie polski tenisista Hubert Hurkacz (15. ATP) dopiero w sobotę 13 maja rozegra swój pierwszy mecz gry pojedynczej, podczas rozgrywanego na ziemnych kortach kompleksu Foro Italico turnieju Interanzionali BNL d’Italia 2023. Rywalem Hubiego będzie Amerykanin Jeffrey John Wolf (54. ATP). Na rzymskich kortach Hurkacz pojawił się jednak już w piątek 12 maja, w parze z Hiszpanem Alejandro Davidovichem Fokiną, bo rywalizował o awans do 1/8 finału gry podwójnej. Ich przeciwnikami była, grająca dzięki dzikiej karcie, para włoska Andrea Pellegrino/Andrea Vavassori. I to Włosi byli w piątkowym meczu górą, zwyciężając 6:4, 3:6, 10-6 .

W secie otwarcia lepsi okazali się Włosi, którzy w gemie siódmym zdobyli jedyne w secie przełamanie i przewagi już nie roztrwonili, wygrywając pierwszą odsłonę meczu 6:3. Polak i Hiszpan mieli czego żałować, bowiem to oni mogli jako pierwsi zdobyć breaka na 3:1.

W drugiej partii rywalizacja była bardziej zacięta, a skuteczniejsi tym razem okazali się Hiszpan i Polak. Alejandro Davidovich Fokina i Hubert Hurkacz, po tym jak w trzecim gemie oddalili niebezpieczeństwo, broniąc cztery break-pointy, w następnym zdobyli kluczowe przełamanie. Potem do końca seta utrzymując serwis zwyciężyli 6:3, doprowadzając do rozstrzygającego seta. Łatwo nie było. O awansie rozstrzygnął set trzeci, rozgrywany w grze podwójnej podczas Interanzionali BNL d’Italia 2023 w formule super tie-breaka do dziesięciu zdobytych punktów.

W decydującej rozgrywce doszło do sześciu mini przełamań. Cztery zdobyli Włosi i to zadecydowało o ich ostatecznym zwycięstwie 6:4, 3:6, 10-6. Davidovich Fokina i Hubert Hurkacz jeszcze w połowie trzeciej partii prowadzili 5:3, lecz następnie stracili pięć punktów z rzędu, w tym dwa przy własnym podaniu i tej straty nie zdołali już odrobić.

W zaistniałej sytuacji Hubert Hurkacz może się już skoncentrować na czekającej go rywalizacji w grze pojedynczej.

Krzysztof Maciejewski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej