Nowości

Iga zatrzymana przez Simonę

dnia

Na czwartej rundzie zakończyła swój udział w wielkoszlemowym Australian Open Iga Świątek. Polka w trzech setach przegrała z Simoną Halep – 6:3, 1:6, 4:6. We wtorek w ćwierćfinale Rumunka zmierzy się z Sereną Williams.

Pojedynek Świątek z Halep był interesującym widowiskiem. Polka pierwszego seta zagrała na bardzo dobrym poziomie i dużej koncentracji, której niestety zabrakło w drugiej partii. 19-letniej Idze brakowało w tym meczu regularności i pierwszego serwisu. Zanotowała aż 42 niewymuszone błędy.

– Iga nie czuła w tym spotkaniu returnu. Może to kwestia nawierzchni. Inna była w Paryżu, a inna jest w Melbourne. Po pierwszym zwycięskim secie dla Świątek myślałem, że wygra całe spotkanie. Musi wyciągnąć z tej porażki pozytywne wnioski. To jeszcze bardzo młoda tenisistka – powiedział Mats Wilander, były świetny gracz, a obecnie ekspert w stacji Eurosport.

Także Simona Halep na antenie Eurosportu skomentowała mecz z Polką: – Cały turniej serwuję całkiem dobrze, jestem bardzo zadowolona z tego elementu. Może nie są one silne, ale są dla mnie wystarczające. Staram się grać różnorodnie nie tylko na jedną stronę. Na pewno dziś mi ten serwis pomógł, cieszę się, że przeciwniczka miała problemy z returnem. I dodała, że jest nieco zmęczona, bo stres z pierwszego tygodnia pozostaje, ale jestem skoncentrowana i postaram się zrobić wszystko, co w mojej mocy, by zagrać lepiej w kolejnej rundzie.

Rywalką rozstawionej z „dwójką” Rumunki będzie Serena Williams. Amerykanka pokonała  Białorusinkę Arynę Sabalenkę. W tym spotkaniu dominowały głośne okrzyki obu tenisistek, ale nie brakowało w nim dobrej gry. Młodsza z sióstr Williams zwyciężyła 6:4, 2:6, 6:4

Do ćwierćfinału awansowała też Japonka Naomi Oska, która obroniła dwie piłki meczowe i zwyciężyła Garbinię Muguruzę 4:6, 6:4, 7:5.

Do najlepszej ósemki AO awans wywalczyła również 35-letnia Su-Wei Hsieh z Tajwanu, która w swojej kolekcji ma trzy wielkoszlemowe tytuły w deblu, a teraz po raz pierwszy znalazła się w ćwierćfinale singla. Tajwanka pokonała 6:4, 6:2 Marketę Vondrousovą.

Swoje mecze wygrały też Elina Switolina (Ukraina) i Karolina Muchova (Czechy).

W trzeciej rundzie turnieju debla zameldowała się para Łukasz Kubot i Wesley Koolhof. Polsko-holenderski duet pokonał parę z Australii Thanasi Kokkinakis/Nick Kyrgios 6:3, 6:4. Ich kolejnymi przeciwnikami będą w poniedziałek następni Australijczycy, grający z dziką kartą Matthew Ebden i John-Patrick Smith.

W grze pojedynczej mężczyzn nadspodziewanie łatwo swój mecz wygrał Grigor Dimitrow. 29-letni Bułgar pokonał aktualnie trzeciego w rankingu ATP Dominica Thiema (Austria) 6:4, 6:4, 6:0. W innym pojedynku Alexander Zverev (Niemcy) zwyciężył Serba Dusana Lajovicia 6:4, 7:6 (5), 6:3. O bardzo dużej niespodziance można mówić w przypadku Asłana Karacewa. Kwalifikant z Rosji pokonał Felixa Augera-Aliassime z Kanady 3:6, 1:6, 6:3, 6:3, 6:4.