Iga Świątek: Chciałabym wyrazić swoją solidarność z naszymi przyjaciółmi z Ukrainy

Iga Świątek walczy na korcie i pamięta o tym co dzieje w Ukrainie.

Po wygraniu turnieju w stolicy Kataru Iga Świątek wydała oświadczenie o tym, co dzieje się w Ukrainie. Napisała m. in. „Naprawdę wszystko, co teraz powiem wydaje mi się niewystarczające… Chciałabym wyrazić swoją solidarność z naszymi przyjaciółmi z Ukrainy.”

„Zawsze chciałam, aby sport łączył ludzi, dawał radość, dawał tyle dobra ile może i miał pozytywny wpływ na nasze otoczenie, ale jak w obecnej sytuacji mówić o swoich zwycięstwach sportowych… Trudno mi znaleźć słowa na to, co dzieje się na Ukrainie. Nie wyobrażam sobie cierpienia całych rodzin, Ukraińców, którzy zostali w kraju i tych, którzy musieli go zostawić z dnia na dzień.

Naprawdę wszystko, co teraz powiem wydaje mi się niewystarczające… Chciałabym wyrazić swoją solidarność z naszymi przyjaciółmi z Ukrainy.

A jeśli sport może choć w najmniejszym stopniu łączyć nas dziś i dać odrobinę pozytywnych emocji choćby na chwilę w trudnych czasach, jestem wdzięczna.” – napisała Iga Świątek w mediach społecznościowych.

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Weronika Falkowska to tegoroczna podwójna mistrzyni Polski. Fot. Polski Związek Tenisowy

Weronika Falkowska. Lis na korcie

Lubię gotować. Specjalność zakładu? Makaron ryżowy z krewetkami, cukinia i suszonymi pomidorami – mówi Weronika Falkowska w rozmowie z Józefem Heroldem. Pierwszy telefon po wygranym