Korty WCT Spartan przy Pułtuskiej we Wrocławiu były areną zmagań turnieju Hubi Cup 2026 – zawodów OTK rangi Super Serii do lat 12. Nagrodą główną dla finalistów gry pojedynczej w zmaganiach dziewcząt i chłopców jest wyjazd na turniej ATP 500 w Halle jako goście Huberta Hurkacza. Do Niemiec pojadą: Tereza Bilovus, Aleksandra Adamowicz, Wiktor Mroczek i Leon Szostecki.
– Przyjechała do nas prawie cała czołówka Polski. Z roku na rok dzieci grają coraz lepiej, a rywalizacja jest coraz mocniejsza. To bardzo nas cieszy – komentował sportowy wymiar wydarzenia Marcin Iwanejko, dyrektor turnieju.
– Cieszę się, że pojadę do Halle i spędzę czas z Hubertem. To będzie coś wyjątkowego – podkreślał Wiktor Mroczek, zwycięzca tegorocznej edycji w rywalizacji chłopców.
– Czuję się fantastycznie. Zapraszam wszystkich na następny Hubi Cup. Warto przyjechać i rywalizować – dodała Tereza Bilovus, triumfatorka w zmaganiach dziewcząt.


Uczestnicy tegorocznej edycji Hubi Cup miały także okazję spotkać się i… zagrać z Hubertem Hurkaczem, który odwiedził uczestników zawodów i dzielił się swoją tenisową wiedzą i doświadczeniem. Młodzi adepci tenisa rozegrali ze swoim idolem tie-breaka, zadawali pytania i słuchali rad przy serwisie.
Specjalny tie-break zakończył się remisem 26:26. Każde dziecko miało w nim swoje dwa odbicia, Hubert odbijał piłki bez przerwy. Pojedynek pełen śmiechu i rywalizacji skończył się czymś, czego w tenisie nie ma: remisem.
Pokazową wymianę z Hubertem miał też Radosław Bielecki, współorganizator turnieju i członek kabaretu Neonówka. Hubert odbijał i serwował drewnianą packą do treningu centrycznego trafiania, a całość w brawurowym stylu komentował Tomasz Lorek z Polsatu Sport.
– Fantastycznie jest widzieć tyle dzieci, ich rodziców, kibiców. Kiedy gra się od dziecka, zabawa jest kluczowa. Rywalizacja jest ważna, ale to, żeby dzieci dobrze się bawiły w dobrej atmosferze, jest równie ważne – tłumaczył Hubert Hurkacz, który przez ponad dwie godziny rozdawał autografy i pozował do wspólnych zdjęć. Potem czekał jeszcze na tych, którzy kończyli mecze, aby też mogli zdobyć podpis na koszulce czy piłce.
Turniej odbywa się od pierwszej edycji na kortach, na których sam zaczynał swoją tenisową drogę. Od początku organizowany jest na wzór zawodowych tourów — oczywiście w dziecięcej skali. Są mecze, puchary, oprawa, kibice, pakiety startowe i nagroda, która dla młodych zawodniczek i zawodników może być przeżyciem na lata.




– Sam nie miałem jako dziecko takiej okazji, żeby zobaczyć profesjonalny turniej od środka. Dlatego bardzo się cieszę, że finaliści Hubi Cup pojadą do Halle. Zobaczą najlepszych tenisistów na turnieju na trawie, zobaczą, jak wyglądają treningi, mecze i cały tour od kulis. Mam nadzieję, że to da im jeszcze więcej motywacji – dodał Hurkacz.
Hubi Cup organizowany jest z inicjatywy Huberta Hurkacza i jego rodziny. Wrocławski turniej ma pokazywać młodym zawodniczkom i zawodnikom, że tenis to nie tylko wynik na tablicy, ale też ludzie, emocje, codzienna praca i marzenia, które zaczynają się bardzo wcześnie i spełniają — często właśnie na takich kortach jak te przy Pułtuskiej.
W turnieju wzięło udział 55 dziewczynek i 63 chłopców z całej Polski. Razem z ich rodzinami, trenerami i kibicami przez korty przy Pułtuskiej przewinęło się ponad 500 osób.
Za organizację wydarzenia odpowiadają Come-On Tennis Club Wrocław oraz rodzina Hurkaczów, we współpracy z WCT Spartan, partnerami i sponsorami: adidas, waterdrop, Wilson, Polski Związek Tenisowy, Relaksmisja Tennis Tours, Qualitim, Novotel Wrocław City, #PijKranówkę, BK21 MedConcept, Woo Thai Restaurant, KlockoMANIA / Bricks 4 Kidz, Himalaya, Radio Wrocław, Radio RAM i „TENIS MAGAZYN”. Głównym patronem medialnym Hubi Cup 2026 jest Polsat Sport.
Zwycięzcy i finaliści Hubi Cup 2026
Gra pojedyncza dziewcząt
Zwyciężczyni: Tereza Bilovus, Advantage Bielsko-Biała
Finalistka: Aleksandra Adamowicz, Advantage Bielsko-Biała
Gra pojedyncza chłopców
Zwycięzca: Wiktor Mroczek, Krzycka Park Wrocław
Finalista: Leon Szostecki, KKT Olsza Kraków
Gra podwójna dziewcząt
Zwyciężczynie: Lena Sominka, Baltic Tennis Club i Antonina Szul, AZS Poznań
Gra podwójna chłopców
Zwycięzcy: Piotr Caruk, SKT Szczecin i Leon Szostecki, KKT Olsza Kraków

