Halowy Puchar Polski. Oliwia Szymczuch i Piotr Gryńkowski wygrywają w Kaliszu

Finalistki i finaliści gry pojedynczej Halowego Pucharu Polski w Kaliszu. Fot. Archiwum Calisia Tenis Pro

Oliwia Szymczuch (KS Dragon Kraków) oraz Piotr Gryńkowski (Calisia Tenis Pro)  zwyciężyli w poniedziałek w pierwszym turnieju w ramach Halowego Pucharu Polski w Kaliszu, organizowany przez Calisia Tenis Pro.

W decydującym meczu, Piotr Gryńkowski rozstawiony z numerem ósmym pokonał 6:1, 7:5 turniejową „czwórkę” Adama Bajurko (KT Warszawianka). Triumfator zgarnął czek na 2000 złotych, a jego poniedziałkowy przeciwnik musiał się zadowolić połową tej sumy. Po 500 złotych zarobili w Kaliszu półfinaliści Miłosz Sroka (Park Tenisowy Olimpia Poznań, nr 6.) oraz Kacper Królikowski (SKT Promasters Szczecin).

Natomiast w finale kobiet rozstawiona z numerem siódmym Szymczuch okazała się zdecydowanie lepsza od Martyny Zaremby (Calisia Tenis Pro Kalisz) wygrywając 6:2, 6:0. Tutaj rozdział nagród finansowych był taki sam jak u mężczyzn, a po najniższe premie sięgnęły Karolina Mazurek (BKT Advantage Bielsko-Biała) i Natalia Pietras (Tarnowski Klub Tenisowy).  

Głównymi partnerami tegorocznego Halowego Pucharu Polski są Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Team Borys. Cykl składać się będzie z sześciu imprez. Kolejna odbędzie się już w najbliższy weekend, w dniach 4-6 listopada na kortach KS Górnik Bytom.

Wyniki finałów HPP w Kaliszu:

kobiety

Oliwia Szymczuch (KS Dragon Kraków, 7.) – Martyna Zaremba (Calisia Tenis Pro Kalisz, 6.) 6:2, 6:0

mężczyźni

Piotr Gryńkowski (Calisia Tenis Pro Kalisz, 8) – Bajurko Adam (KT Warszawianka) 6:1, 7:5

Tomasz Dobiecki

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Weronika Falkowska to tegoroczna podwójna mistrzyni Polski. Fot. Polski Związek Tenisowy

Weronika Falkowska. Lis na korcie

Lubię gotować. Specjalność zakładu? Makaron ryżowy z krewetkami, cukinia i suszonymi pomidorami – mówi Weronika Falkowska w rozmowie z Józefem Heroldem. Pierwszy telefon po wygranym