W finale LOTTO SuperLIGI: BKT Advantage Bielsko-Biała – CKT Grodzisk Mazowiecki

Petra Martić. Fot. Piotr Kucza/Fotopyk/LOTTO SuperLIGA

W hali CRS w Zielonej Górze trwa Final Four tenisowej LOTTO SuperLIGI, który wyłoni Drużynowego Mistrza Polski 2022 w tenisie. Po czwartkowych meczach półfinałowych poznaliśmy zespoły, które zmierzą się w wielkim finale rozgrywek oraz te, którym pozostała rywalizacja o brąz DMP. W sobotę w wielkim finale spotkają się CKT Grodzisk Mazowiecki oraz BKT Advantage Bielsko-Biała. W piątek o brąz DMP 2022 zagrają KT Kubala Ustroń i WKT Mera Warszawa.

Czwartkowe spotkania półfinałowe dostarczyły sporo emocji, niespodzianek jednak nie było. BKT Abvantage Bielsko-Biała pokonał WKT Mera Warszawa 4:0, natomiast CKT Grodzisk Mazowiecki, najlepszy zespół zasadniczej części rozgrywek, który w siedmiu meczach zgromadził maksymalną liczbę 21 punktów, wygrał z KT Kubala Ustroń 5:1.

Tereza Martincova zdobywa punkty dla CKT Grodziska Mazowiecki.. Fot. Piotr Kucza/Fotopyk/LOTTOS SuperLIGA
Tereza Martincova zdobywa punkty dla CKT Grodzisk Mazowiecki.. Fot. Piotr Kucza/Fotopyk/LOTTOS SuperLIGA

W spotkaniu BKT Advantage Bielso-Biała – WLT Mera Warszawa do rozstrzygnięcia rywalizacji wystarczyły mecz gry pojedynczej. Klasę pokazał zwłaszcza Fin Emil Ruusuvuori (40. ATP), który nie dał żadnych szans mistrzowi Polski Danielowi Michalskiemu, tracąc w meczu wygranym 6:0, 6:1 tylko jednego seta. W ciekawym meczu Polek Katarzyna Kawa w dwóch setach uporała się z Urszulą Radwańską, wygrywając 6:4, 6:3. Młodsza z sióstr Radwańskich popełniła zbyt wiele niewymuszonych błędów, by mecz wyglądał inaczej. Petra Martić (38. WTA) nie miała wcale łatwo, zwłaszcza w secie otwarcia, ale w dwóch setach wygrała z Ukrainką Darią Snigur.

Dadać jedynie można, że kapitanem ekipy Mery jest David Celt, także kapitan kobiecej reprezentacji Polski podczas Billie Jean King Cup. Mąż Agnieszki Radwańskiej (wspólnie będą kapitanami reprezentacji Biało-Czerwonych podczas zaczynającego się 29 grudnia United Cup) zna z pewnością dobrze wszystkie tenisistki z teamu z Bielska, nie wystarczyło to jednak, żeby WLT Merta Warszawa sprawił niespodziankę.

W innym spotkaniu półfinałowym doświadczony Czech Lukas Rosol pokonał wprawdzie Kacpra Żuka 6:3, 6:4 (i wówczas KT Kubala Ustroń przegrywał z CKT Grodzisk Mazowiecki tylko 1:2), ale przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść nie dał rady. Decydujący punkt dla drużyny z Grodziska zdobyła kobieca para deblowa Jekaterina Gorgodze/Tereza Martincova.

Daria Snigur. Fot. Piotr Kucza/Fotopyk/LOTTO SuperLIGA
Daria Snigur. Fot. Piotr Kucza/Fotopyk/LOTTO SuperLIGA

W tym spotkaniu bardzo interesujący był mecz otwierający rywalizację między Terezą Martincovą – Lena Papadakis, w którym Papadakis zaprzepaściła swoje szanse, zwłaszcza w secie I.

Chociaż kwestia awansu do finału była już rozstrzygnięta, w tym spotkaniu rozegrano również mecz debla mężczyzn, w którym para Łukasz Kubot/Jan Zieliński. wygrała z duetem Czechów Lukas Rosol/Marek Gengel 6:2, 6:0.

Głównym kandydatem do zdobycia tytułu wydaje się być BKT Advantage Bielsko-Biała. W składzie bielskiego zespołu występuje dwoje zawodników z TOP 50 światowych rankingów: Chorwatka Petra Martić (38. WTA) oraz Fin Emil Ruusuvuori (40. ATP). W TOP 100 rankingu plasuje się także Czech Jiri Lehecka (81. ATP), a co najważniejsze, już w czwartek nie zawiedli, podobnie zresztą jak Katarzyna Kawa. A przecież  bielski zespół ma w składzie również chociażby utalentowaną Czeszkę Lindę Noskową (101. WTA) oraz Maję Chwalińską.

Początek meczu o III miejsce JT Kubala Ustroń – WKT Mera Warszawa w piątek o godzinie 10, a początek wielkiego finału CKT Grodzisk Mazowiecki – BKT Advantage Bielsko-Biała w sobotę – również o godzinie 10.

Wyniki Final Four
czwartek, 8.12.2022 półfinały

CKT Grodzisk Mazowiecki – KT Kubala Ustroń 5:1

Tereza Martincova – Lena Papadakis 7:5, 6:3; Dalma Galfi – Daniela Vismane 6:4, 5:7, 10:2; Kacper Żuk – Lukas Rosol 3:6, 4:6; Maks Kaśnikowski – Paweł Ciaś 6:2, 6:2; Jekaterina Gorgodze/Martincova – Papadakis/Vismane 6:7 (1), 6:1, 10:6, Łukasz Kubot/Jan Zieliński – Lukas Rosol/Marek Gengel 6:2, 6:0..

BKT Advantage Bielsko-Biała – WKT Mera Warszawa 4:0

Petra Martic – Daria Snigur 7:6 (0), 6:4; Katarzyna Kawa – Urszula Radwańska 6:4, 6:3; Emil Ruusuvuori – Daniel Michalski 6:0, 6:1; Jiri Lehecka – Luca Vanni 7:6 (7), 6:4.

Krzysztof Maciejewski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej

Caroline Wozniacki jedyny - jak na razie - tytuł wielkoszlemowy zdobyła podczas Australian Open 2018. Fot. Australin Open

„Dzikie karty” do Australian Open 2024

W dniach 14-28 stycznia w Melbourne rozgrywany będzie pierwszy w sezonie 2024 turniej wielkoszlemowy. Organizatorzy Australian Open 2024 przyznali już pierwsze „dzikie karty”. Jedną otrzymała