Feliciano Lopez dyrektorem Finałów Pucharu Davisa

Feliciano Lopez zamiast na korcie będzie się sprawdzała w roli dyrektora turnieju. Fot. www.depositphotos.com

Międzynarodowa Federacja Tenisowa ITF ogłosiła, że dyrektorem tegorocznych Finałów Pucharu Davisa zostanie czterokrotny zwycięzca tego turnieju drużynowego, hiszpański tenisista, Feliciano Lopez. Finał, w którym rywalizować będzie osiem najlepszych drużyn rozegrany zostanie w hiszpańskiej Maladze w dniach 21-26 listopada.

Nowa rola na turnieju

Faza grupowa Pucharu Davisa będzie miała miejsce w dniach 12-17 września w czterech europejskich miastach, a następnie osiem najlepszych drużyn będzie walczyć w hiszpańskiej Maladze w dniach 21-26 listopada. Tenisowe wydarzenie poprowadzi Feliciano Lopez w roli dyrektora turnieju.

– Mam kilka wyjątkowych wspomnień z grania w tych rozgrywkach, dlatego jestem niezmiernie szczęśliwy, że mogę pełnić tak ważną rolę w organizacji tego wydarzenia. Jako dyrektor turnieju, dołożę starań, by współzawodnictwo zachowało swoją dotychczasową renomę oraz zrobię wszystko, by warunki dla zawodników i kibiców z całego świata były tak dobre, jak tylko mogą – powiedział Feliciano Lopez 41-letni po ogłoszeniu swojej funkcji podczas turnieju.

Cztery zwycięstwa w Pucharze Davisa

Hiszpański tenisista zadebiutował w Pucharze Davisa w 2003 roku. Z kolei w latach 2008, 2009, 2011 oraz 2019, reprezentując barwy Hiszpanii, dzielił zwycięstwo ze swoją drużyną podczas tego wydarzenia.

Poza osiągnięciami związanymi z Pucharem Davisa, wygrał łącznie dwanaście turniejów ATP Tour – siedem w singlu oraz pięć w deblu, w tym jeden wielkoszlemowy French Open 2016 w grze podwójnej.

Legenda Pucharu Davisa

W finale Pucharu Davisa 2008 roku przeciwko Argentynie pokonał Juana Martina Del Potro w grze pojedynczej. Z kolei w grze podwójnej wygrał z Agustinem Calleri i Davidem Nadbandianem, grając w parze z Fernando Verdasco.

W 2009 roku w decydującym meczu wraz z Fernando Verdasco pokonał parę czeską Tomasa Berdycha i Radka Stepanka w grze deblowej, doprowadzając tym samym do zwycięstwa Hiszpanii. Feliciano Lopez był również częścią zwycięskiej drużyny w 2011 roku, gdzie Hiszpania wygrała z Argentyną oraz w 2019 roku, gdzie Hiszpania zwyciężyła z Kanadą.

– Jest legendą Pucharu Davisa i ucieleśnia wszystko, z czym łączą się te rozgrywki – pasję, rozrywkę i dumę reprezentowania swojego kraju – powiedział o nim prezes ITF David Haggerty.

Weronika Krupko
Fot. www.depositphotos.com

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Weronika Falkowska to tegoroczna podwójna mistrzyni Polski. Fot. Polski Związek Tenisowy

Weronika Falkowska. Lis na korcie

Lubię gotować. Specjalność zakładu? Makaron ryżowy z krewetkami, cukinia i suszonymi pomidorami – mówi Weronika Falkowska w rozmowie z Józefem Heroldem. Pierwszy telefon po wygranym