Fair Playce – sportowy kompleks

Nowy, olbrzymi kompleks sportowo-rekreacyjny budowany jest na Naramowicach przy ul. Bożydara.

Obiekt powstaje z myślą o poznaniankach chcących aktywnie spędzać wolny czas, ale z nastawieniem na osoby, które lubią dyscypliny rakietkowe. W kompleksie znajdą się bowiem korty do tenisa, squasha, badmintona i tenisa stołowego. Do końca roku całość powinna zostać ukończona.
Na powierzchni 6800 mkw. pod dachem znajdą się trzy korty tenisowe wyłożone wysokiej jakości dywanem tenisowym firmy Schopp, sześć kortów squasha (w układzie piętrowym) z systemem Court-wall, pięć profesjonalnych kortów do badmintona oraz stoły do tenisa stołowego. Będzie również klub fitness, siłowania i całe zaplecze sanitarne. Znajdzie się także miejsce dla restauracji i gabinetów fizjoterapii.
Poza tym na piętrze jest 20 pokoi hotelowych dla 50 osób. Przed Fair Playce Parkiem Rekreacyjno Sportowym (bo taką pełną nazwę nosi kompleks) przewidziano parking na 100 samochodów.
Moim marzeniem i wspólnika – Ryszarda Flisikowskiego – było stworzenie nie tylko funkcjonalnego obiektu sportowego, ale także takiego, który ma walory estetyczne – mówi Jakub Rękoś, – Dlatego jest tam dużo przestrzeni i światła. I dodaje, że w przyszłości na zewnątrz powstaną również korty z nawierzchnią twardą i ogólnodostępne miejsce do rekreacji dla mieszkańców. Warto zaznaczyć, że projektantem Fair Playce jest znany architekt Przemysław Borkowicz (razem z Piotrem Barełkowskim byli autorami projektu Starego Browaru).
zdjęcie 1-1000zdjęcie 4-1000

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Podobne wiadomości

Trzy deblowe tytuły polskich tenisistów

Mijający tydzień przyniósł trzy triumfy polskich tenisistów w międzynarodowym Tourze – wszystkie w grze podwójnej (z zagranicznymi partnerami). Zwycięstwa te odnieśli Katarzyna Kawa, Daniel Michalski

Oświadczenie Polskiego Związku Tenisowego

W związku z informacją o pozytywnym wyniku testu antydopingowego próbki A, przeprowadzonego u zawodnika Kadry Narodowej Juniorów Filipa Pieczonki, o którego wynikach ITF poinformował oficjalnie