Esvelo 96. Narodowe Mistrzostwa Polski. Karol Drzewiecki w turnieju głównym

Karol Drzewiecki awansował do turnieju głównego mistrzostw Polski w Bytomiu.

Na kortach KS Górnik Bytom rozpoczęły się eliminacje do Esvelo 96. Narodowych Mistrzostw Polski, jednej z najważniejszych imprez w tegorocznym LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski. Po dwóch wygranych meczach awans do głównej drabinki wywalczył Karol Drzewiecki, który wystąpi też w deblu razem z Szymonem Walkowem (obaj LOTOS PZT Team).

Karol Drzewiecki jest jednym z czołowych polskich zawodników specjalizujących się grze podwójnej, grającym z sukcesami na poziomie challengerów ATP i jest obecnie 160. tenisistą w deblowym rankingu.

Wyniki sobotnich meczów: https://portal.pzt.pl/TournamentOrderOfPlay.aspx?CategoryID=19&Male=M&TournamentID=74F27042-FD57-4EF5-94A8-F712A0485CFD

W sobotnich meczach w eliminacjach Karola wspierał z trybun jego partner deblowy, 87. na świecie, Szymon Walków (LOTOS PZT Team), który przed rokiem w Bytomiu zdobył tytuł mistrzowski w parze z Janem Zielińskim (LOTOS PZT Team/Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki).

– Tym razem wystąpię w deblu razem z Karolem, którego znam bardzo dobrze i mamy świetną relację na korcie oraz poza nim. Cieszę się, że zagramy tu razem, bo jest między nami dobra atmosfera. Parę turniejów w tym sezonie już razem zaliczyliśmy, nie zanotowaliśmy wielkich wyników, ale Karol jest bardzo dobrym zawodnikiem i liczę, że w Bytomiu zagramy dobrze. Ostatnio trenowaliśmy razem we Wrocławiu, bo Karol przyjechał do mnie. Przyjechałem tu z nim, żeby potrenować i wspierać go w eliminacjach singla – powiedział Walków, który otrzymał „dziką kartę” do głównej drabinki w singlu.

W tym miesiącu zawodnik LOTOS PZT Team zadebiutował na trawie w Wimbledonie, gdzie dotarł do drugiej rundy razem z Łukaszem Kubotem (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki), byłym liderem deblowego rankingu ATP i dwukrotnym triumfatorem turniejów wielkoszlemowych (Australian Open 2014 i Wimbledon 2017).

– Było to niesamowite przeżycie. Od dzieciaka marzyłem o tym, żeby zagrać na Wimbledonie. Czuć tą atmosferę Wielkiego Szlema, tradycję, to świątynia tenisa. Pracuje się na to całe życie. To coś, po co się wstaje rano, zostaje po treningach i wykonuje tzw. ekstra pracę. Na dodatek wspólna gra z Łukaszem Kubotem, treningi, to wiele mi dało. Zobaczyłem, jak się zachowuje prawdziwy mistrz, jakim jest Łukasz. To duża motywacja do dalszej pracy. Byłem już na każdym wielkoszlemowym obiekcie Wielkiego Szlema. Dla mnie tradycja Wimbledonu, wielcy mistrzowie, dociera to wszystko mocniej do mnie – uważa Walków.

Losowanie drabinek deblowych nastąpi w niedzielę po południu.

W sobotę na kortach przy ul. Tarnogórskiej 5 można było spotkać głównie uczestników eliminacji, ale też trenowała ubiegłoroczna triumfatorka Magda Fręch (KS Górnik Bytom), która oprócz tytułu wywalczyła żółtego Mercedesa Klasy A od gdyńskiej firmy BMG Goworowski. W tym roku na złotych medalistów czekają Mercedesy CLA 180 Coupe.

Magdalena Fręch wciąż dzierżąca tytuł mistrzyni Polski.
Magdalena Fręch wciąż dzierżąca tytuł mistrzyni Polski.

Zawodniczka LOTOS PZT Team, która będzie najwyżej rozstawiona w tegorocznej edycji, w tym miesiącu również zadebiutowała na londyńskiej trawie. Awansowała do trzeciej rundy 135. edycji Wimbledonu w singlu i deblu.

– Cieszę się, że mogłam zagrać na wimbledońskiej trawie, bo to wyjątkowy turniej, w którym chciałby zagrać każdy kto zaczyna grę w tenisa. Ale teraz już odpoczęłam i jestem przygotowana do obrony tytułu w Bytomiu. Mam nadzieję, że uda mi się powtórzyć ubiegłoroczny wynik – powiedziała Fręch.

Tomasz Dobiecki

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej

Caroline Wozniacki jedyny - jak na razie - tytuł wielkoszlemowy zdobyła podczas Australian Open 2018. Fot. Australin Open

„Dzikie karty” do Australian Open 2024

W dniach 14-28 stycznia w Melbourne rozgrywany będzie pierwszy w sezonie 2024 turniej wielkoszlemowy. Organizatorzy Australian Open 2024 przyznali już pierwsze „dzikie karty”. Jedną otrzymała