Emma Raducanu: Czasami żałuję, że wygrałam US Open

- Myślę, że jestem odporna psychicznie, ale mimo wszystko nie jest mi łatwo - powiedziała Emma Raducanu w wywiadzie dla „Sunday Times”. Fot. www.depositphotos.com

Emma Raducanu, brytyjska tenisistka w wywiadzie dla gazety „Sunday Times” mówiła o uczuciach związanych z wygranym przez nią turniejem wielkoszlemowym oraz o presji, z jaką musi się mierzyć. Podczas rozmowy powiedziała, że czasami żałuje tego, że… wygrała US Open 2021.

Sensacyjne zwycięstwo

W 2021 roku 18-letnia wówczas Emma Raducanu, wygrywając na kortach  Flushing Meadows w Nowym Jorku, sprawiła sporą sensację w świecie tenisa. Po zakończeniu US Open zapisała się w kartach historii jako jedyna mistrzyni wielkoszlemowa, która zwyciężyła turniej, startując z pozycji kwalifikantki. Jednak od czasu wygrania US Open nie udało jej się osiągnąć równie znaczących sukcesów. O trudnej drodze powrotu do życiowej formy i o przytłaczającej presji opowiedziała w wywiadzie dla „Sunday Times”.

– W tamtym momencie na korcie, kiedy celebrowałam zwycięstwo, myślałam sobie, że poświęciłabym wszystko dla tej chwili – mówiła Raducanu. – Jednak po tym turnieju spotkało mnie wiele niepowodzeń, jedno po drugim. Myślę, że jestem odporna psychicznie, ale mimo wszystko nie jest mi łatwo. Czasami nawet myślę, że żałuję wygrania US Open, że to w ogóle mi się przydarzyło.

Walcząc z oczekiwaniami

Tenisistka opowiedziała również o trudnościach związanych ze sferą mentalną.

– Miałam problemy ze zdrowiem fizycznym, jednak strona mentalna również była dla mnie bardzo trudna. Zawsze staram się prezentować na korcie swoją najlepszą wersję siebie, jednak wiedziałam, że wtedy po prostu nie mogłam – mówiła młoda tenisistka.

– Byłam pod ogromną presją podczas moich wystąpień, ludzie nie mieli pojęcia, jakie emocje mi towarzyszyły. Musiałam być wtedy twarda i tłumić w sobie emocje. To było bardzo trudne. Jestem młoda i ciągle się uczę i popełniam błędy. To jest dużo trudniejsze, kiedy popełniasz błędy na oczach wszystkich, a potem wszyscy mają coś do powiedzenia na ten temat.

Aktualnie Emma Raducanu jest w trakcie rehabilitacji po operacjach obu nadgarstków i kostki. Nie wiadomo, kiedy zdrowie pozwoli jej na powrót do współzawodnictwa.

Weronika Krupko
Fot. www.depositphotos.com

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Weronika Falkowska to tegoroczna podwójna mistrzyni Polski. Fot. Polski Związek Tenisowy

Weronika Falkowska. Lis na korcie

Lubię gotować. Specjalność zakładu? Makaron ryżowy z krewetkami, cukinia i suszonymi pomidorami – mówi Weronika Falkowska w rozmowie z Józefem Heroldem. Pierwszy telefon po wygranym