Nowości

Dziennikarze walczyli o tytuły

przez

dnia

Dziennikarze dwa razy w roku rozgrywają zawody rangi mistrzowskiej. W drugi weekend kwietnia stawili się w Pabianicach na 39. Halowych Mistrzostwach Polski. Byli też przedstawiciele wielkopolskiego środowiska dziennikarskiego: Janusz i Joanna Ansionowie  i Tomasz Grabowski.

Na trybunach pabianickiej hali zasiedli kibice o wyjątkowych kompetencjach – Piotr Radwański i Jerzy Janowicz senior. Ich obecność wcale nie peszyła uczestników. Z wdziękiem i determinacją prezentowali swoje walory sportowe – a to „piorunujące” forhendy, a to asy serwisowe, czy też subtelne dropszoty.

Janusz Ansion w singlowej kategorii 45+ stoczył zacięty pojedynek finałowy z Janem Żołną. Po dwóch setach zawodnicy zagrali kończącego rywalizację „dużego” tiebreaka. Niestety, Wielkopolanin uległ rywalowi 8:10. Ansion  zagrał także w bardzo silnie obsadzonym turnieju debla panów do 100 lat. I kolejny sukces – srebrny medal. Z kolei Tomasz Grabowski w singlu (55+) zajął drugie miejsce za Jerzym Pawłowskim, a w deblu (100+) w parze z Alkiem Kosmanem wywalczył mistrzowski tytuł.

Joanna Ansion dotarła do półfinału miksta. Niestety, ze względów zdrowotnych musiała poddać mecz.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *