Duet Matuszewski/Romios w ćwierćfinale w Acapulco po obronie trzech piłek meczowych

Piotr Matuszewski. Fot. Piotr Kucza/LOTTO SuperLIGA

Polsko-australijska para Piotr Matuszewski/Matthew Christopher Romios w obecnym tygodniu uczestniczy w challengerze ATP rozgrywanym na twardych kortach w Acapulco w Meksyku. Rozstawiony w imprezie z numerem drugim polsko-australijski duet w czwartek 18 kwietnia 2024 nad ranem czasu polskiego zameldował się w ćwierćfinale pokonując w pierwszej rundzie – 1/8 finału – parę nowozelandzko-amerykańską Kiranpal Pannu/Keegan Smith 6:2, 4:6, 12-10. Zanim para polsko-australijska zapewniła sobie zwycięstw – obroniła w rozstrzygającym secie trzy piłki meczowe!

Kort centralny kompleksu w Acapulco, gdzie swoje mecze rozgrywa m. in. duet Piotr Matuszewski/Matthew Christopher Romios. Fot. Archiwum prywatne P. Matuszewski
Kort centralny kompleksu w Acapulco, gdzie swoje mecze rozgrywa m. in. duet Piotr Matuszewski/Matthew Christopher Romios. Fot. Archiwum prywatne P. Matuszewski

Mecz trwał dokładnie godzinę, a wszystko co najważniejsze zdarzyło się w decydującym secie trzecim rozgrywanym w formule super tie-breaka.

Zwycięstwo i awans Piotr Matuszewski i Matthew Christopher Romios zapewnili sobie dzięki świetnemu finiszowi. Jako pierwsi mini-przełamanie zdobyli w rozstrzygającym secie juz w pierwszej akcji Kiranpal Pannui Keegan Smith i przewagę utrzymywali do połowy partii, wygrywając już 3:0 oraz 5:2. Polak i Australijczyk re-breakiem odpowiedzieli dopiero doprowadzają do remisu 5:5. Duet polsko-amerykański nie poszedl jednak za ciosem, chociaż stratę punktu na 6:7 Piotr Matuszewski i Matthew Christopher Romios natychmiast odrobili, kolejny mini-break zdobyty przez parę nowozelandzko-amerykańską oznaczał, że wychodząc na prowadzenie 9:7 Kiranpal Pannu i Keegan Smith wypracowali dwie z rzędu pilki meczowe, w tym ewentualną drugą mając do dyspozycji serwis. Zarówno te dwa meczbole jak i jeszcze jeden przy prowadzeniu rywali 10:9 Polak i Australijczyk jednak obronili, a po wyrównaniu na 10:10 zdobyli przy własnym podaniu kolejny punkt przy wyniku, 11:10 na swoją korzyść wypracowując meczbola dla siebie. Co najważniejsze Piotr Matuszewski i Matthew Christopher Romios szansy nie zmarnowali, po zdobyciu decydującego mini-breaka przy piłce meczowej zamykając mecz zwycięstwem6:2, 4:6, 12-10.

Dodajmy, że set otwarcia bardzo pewnie 6:2 wygrała parta polsko-australijska, natomiast w secie drugim też pewnie 6:4 zwyciężył duet nowozelandzko-amerykański.

W ćwierćfinale Piotr Matuszewski i Matthew Christopher Romios  zmierzą się w nocy z czwartku na piątek (18/19 kwietnia) z parą hinduską Rithvik Bollipalli/Niki Kaliyanda Poonacha.