Duet Karol Drzewiecki/Kacper Żuk odpadł w Rovereto

Karol Drzewiecki i Kacper Żuk

Polska para deblowa Karol Drzewiecki/Kacper Żuk, która w minionym tygodniu dotarła do finału challengera ATP w Cherbourgu we Francji, przegrywając dopiero mecz o tytuł, w tym tygodniu bez powodzenia wzięła udział w challengerze ATP we włoskiej miejscowości Rovereto. W środę Polacy w I/8 finału gry podwójnej zmierzyli się w swoim pierwszym meczu we Włoszech z rozstawionym z numerem „drugim” duetem rumuńsko-chorwackim Victor Vlad Cornea/Franko Skugor i przegrywając, mimo zwycięstwa w secie otwarcia, 6:4, 3:6. 8-10, nie awansowali do ćwierćfinału.

O wyniku I seta przesądził jedyny w tej części meczu break, zdobyty przez parę polską w gemie piątym. Wyżej notowani rywale mieli wprawdzie szansę, by natychmiast odpowiedzieć re-breakiem, lecz nie wykorzystali break-pointa. W dalszej fazie seta Polacy już pewnie obronili wypracowaną przewagę, po 34 minutach wygrywając seta otwarcia 6:4.

W drugiej odsłonie meczu wyraźnie dominowali już Rumun i Chorwat. Polacy w tym secie w zasadzie nie istnieli na korcie. Karol Drzewiecki i Kacper Żuk przegrywali już w II secie ze stratą dwóch breaków 1:5 i chociaż połowę strat odrobili, seta po wygranej 6:3 zapisał na swoim koncie duet rumuńsko-chorwacki.

O awansie do ćwierćfinału decydował zatem set III, rozgrywany w Rovereto w formule super tie-breaka do 10. zdobytych, a w razie potrzeby do dwóch punktów przewagi którejś z par.

W rozstrzygającej rozgrywce lepsi również okazali się rozstawieni z „dwójką” Vlad Victor Cornea i Franco Skugor, którzy zwyciężyli 10-8, zasłużenie meldując się w ćwierćfinale po wygraniu całego, trwającego 81 minut, meczu 4:6, 6:3, 10-8 .

Polacy po tym, jak przegrali w decydującym secie III dwie wymiany, rozpoczynane własnym serwisem (na 0:1 oraz 4:8), choć walczyli do końca, strat nie zdołali już odrobić. Vlad Victor Cornea i Franco Skugor obejmując prowadzenie 9:5 wypracowali sobie cztery z rzędu piłki meczowe i chociaż trzy pierwsze – w tym pierwszą z nich przy serwisie przeciwników – Karol Drzewiecki i Kacper Żuk obronili, przy czwartej piłce meczowej i własnym podanui para rumuńsko-chorwacka „zamknęła” środowy pojedynek z Polakami.

W ćwierćfinale przeciwnikami pary Vlad Victor Cornea i Franco Skugor bedą Chorwat Zvonimir Babic i Brytyjczyk Charles Broom.

Po porażce duetu Karol Drzewiecki/Kacper Żuk w challengerze ATP w Rovereto nie ma już przedstawicieli polskiego tenisa.

(MAC)

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej

Caroline Wozniacki jedyny - jak na razie - tytuł wielkoszlemowy zdobyła podczas Australian Open 2018. Fot. Australin Open

„Dzikie karty” do Australian Open 2024

W dniach 14-28 stycznia w Melbourne rozgrywany będzie pierwszy w sezonie 2024 turniej wielkoszlemowy. Organizatorzy Australian Open 2024 przyznali już pierwsze „dzikie karty”. Jedną otrzymała