Dubai Duty Free Tennis Championship 2024. Zheng Qinwen przeciwniczką Igi Świątek w ćwierćfinale

Chinka Zheng Qinwen (7. WTA) będzie kolejna przeciwniczką Igi Świątek. Fot. Archiwum

W środę, w czwartym dniu rozgrywanego na twardych kortach w Dubaju tenisowego turnieju kobiet WTA 1000 Dubai Duty Free Tennis Championship 2024, rozegrano w grze pojedynczej mecze 1/8 finału.

Po pokonaniu, w dwóch setach 6:1, 6:4 Ukrainki Eliny Svitoliny, w ćwierćfinale zameldowała się liderka światowego rankingu tenisistek Iga Świątek. Przeciwniczką Polki w czwartkowym ćwierćfinale będzie turniejowa szóstka Chinka Zheng Qinwen (7. WTA). Chinka, finalistka wielkoszlemowego Australian Open 2024 w grze pojedynczej kobiet, w dwóch setach pewnie wygrała z rosyjską tenisistką Anastazją Potapową 6:3, 6:2.

Zwyciężczyni tego meczu w półfinale zmierzy się z tenisistką lepszą w meczu turniejowej trójki, Amerykanki Coco Cori Gauff z rosyjską tenisistką Anną Kalinskają.

Najdłuższy, najbardziej zacięty mecz, trwający aż dwie godziny i 41 minut, rozegrały w środę Magdalena Fręch i rozstawiona z czwórką, reprezentująca Kazachstan Elena Rybakina. Mistrzyni Wimbledonu 2022 zwyciężyła z najwyższym trudem 7:6 (5), 3:6, 6:4 i w ćwierćfinale grać będzie z Włoszką o polskich korzeniach Jasmine Paolini.

Ponad dwie godziny trwał również mecz Rumunki Sorany Cirstei z Chorwatką Donną Vekić. Chorwatka, która we wtorek wyeliminowała wiceliderkę rankingu WTA Arynę Sabalenkę z Białorusi, dzień po dniu nie była w stanie rozegrać równie świetnego meczu i chociaż lepiej zaczęła środowy pojedynek, wygrywając seta otwarcia, w dwóch następnych setach lepsza była tenisistka rumuńska i to ona, po odwróceniu przebiegu rywalizacji, awansowała do 1/4 finału. Rumunka w półfinale zagra z aktualną mistrzynią Wimbledonu Czeszka Marketą Vondrousovą.

Niemal trzy godziny trwał z kolei mecz Cori Coco Gauff z Czeszka Karoliną Pliskową. Czeszka, o wiele niżej klasyfikowana obecnie w rankingu WTA od środowej przeciwniczki, niespodziewanie pewnie zwyciężyła w secie pierwszym, lecz Amerykanka odwróciła losy spotkania.