Dobre wyniki Polaków w tourze. Finały Kubki, Peliwo, Wójcika, Kielana

Martyna Kubka i Elena Malygina.

W cyklu ITF World Tour finały osiągnęli: w singlu Filip Peliwo (w ITF M25), w deblu Martyna Kubka (ITF W25) a w grze podwójnej triumfowali Szymon Kielan i Yan Wójcik (ITF M15).

Reprezentantka Polski w Billie Jean King Cup – Martyna Kubka (ORLEN PZT Team/CKT Grodzisk Maz.) wystąpiła w tym tygodniu w turnieju ITF W25 w Loughborough (pula nagród 25 tys. dol.), gdzie w singlu dotarła do ćwierćfinału, w którym przegrała z Estonką Eleną Malyginą 4:6, 4:6. Ale za to w deblu właśnie z Malyginą była bliska zdobycia tytułu. Para rozstawiona z numerem trzecim w finale poniosła porażkę z reprezentantką Tajwanu Joanną Garland i Czeszką Gabrielą Andreią Knutson 3:6, 3:6.

Filip Peliwo, rozstawiony z „dwójką”, osiągnął w singlu finał imprezy ITF M25 w izraelskiej miejscowości Afulia (pula nagród 25 tys. dol.), tracąc po drodze tylko jednego seta, w półfinale przeciwko Turkowi Yankiemu Erelemowi (nr 3.) 4:6, 7:6 (7-4), 6:3. W meczu o tytuł musiał uznać wyższość zawodnika gospodarzy Daniela Cukiermana (nr 4.) 6:7 (4-7), 3:6.

W turnieju ITF M15 w estońskiej Parnawie (pula nagród 15 tys. dol.) triumfował debel Szymon Kielan (Legia Warszawa) i Yann Wójcik (CKT Grodzisk Maz.), pokonując w finale Brytyjczyków Daniela Little i Łotysza Roberta Strombachsa (nr 4.) 6:4, 7:6 (7-5).

Yann Wójcik i Szymon Kielan.
Yann Wójcik i Szymon Kielan.

Natomiast w grze pojedynczej Kielan, jako rozstawiony z numerem szóstym, dotarł do półfinału, w którym zatrzymał go Szwajcar Nicolas Kobelt 6:7 (6-8), 4:6. Swoje pierwsze mecze singlowe w imprezie przegrali Michał Mikuła, Jasza Szajrych oraz Yann Wójcik.

Mateusz Terczyński stworzył udany duet razem z Wenezuelczykiem Ricardo Rodriguezem-Pacem, osiągając finał turnieju ITF M15 w amerykańskim Tallahassee (pula nagród 15 tys. dol.). W nim musieli uznać wyższość pary numer jeden w drabince Abrahama Asaby z Ghany oraz Jody’ego Maginleya z Antiguy i Barbudy 6:4, 2:6, 7-10.

Tomasz Dobiecki

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej

Caroline Wozniacki jedyny - jak na razie - tytuł wielkoszlemowy zdobyła podczas Australian Open 2018. Fot. Australin Open

„Dzikie karty” do Australian Open 2024

W dniach 14-28 stycznia w Melbourne rozgrywany będzie pierwszy w sezonie 2024 turniej wielkoszlemowy. Organizatorzy Australian Open 2024 przyznali już pierwsze „dzikie karty”. Jedną otrzymała