Daniel Michalski w ćwierćfinale challengera Tajlandii, a para Karol Drzewiecki i Piotr Matuszewski w Argentynie

Daniel Michalski zagra o półfinał challengera w Tajlandii.

Daniel Michalski (260. ATP) i Kacper Żuk (243. ATP), po występach w reprezentacji Polski podczas United Cup 2023, przenieśli się do Tajlandii i w tym tygodniu postanowili spróbować sił w challengerze ATP Nonthaburi 2.

Lepiej zaprezentował się aktualny mistrz Polski Daniel Michalski, który jest w III rundzie imprezy. W I rundzie tenisista Warszawy po odwróceniu losów rywalizacji uporał się z Japończykiem Shintaro Mochizukim (319. ATP) zwyciężając 3:6, 7:5, 6:3, natomiast w środę jego wyższość uznać musiał Włoch Stefano Travaglia (309. ATP), którego Michalski pokonał po dwóch zwycięskich tie-breakach 7:6 (4), 7:6 (8).

Szczególnie interesujący, pełen zwrotów był tie-break seta II. Polak przegrywał w nim już 4:6 broniąc dwie piłki setowe, po czym nie wykorzystał dwóch meczboli, by jednak zakończyć seta i cały mecz zwycięstwem, po zdobyciu kluczowego mini-breaka przy trzeciej piłce meczowej.

Ćwierćfinałowym przeciwnikiem Daniela Michalskiego będzie wyżej notowany tenisista z RPA Lloyd Harris (212. ATP).

Z kolei Kacper Żuk w I rundzie przegrał 2:6, 1:6 z niżej klasyfikowanym w światowym rankingu z tenisistą japońskim Yasutaką Uchiyamą (307. ATP).

Dodajmy jeszcze, że w grze podwójnej w challengerze Tigre 2 w Argentynie uczestniczą w tym tygodniu Karol Drzewiecki i Piotr Matuszewski. Rozstawieni z numerem drugim Polacy zameldowali się w ćwierćfinale, pokonując nie bez problemów parę peruwiańsko- szwajcarską Alexander Merino/Jakub Paul 6:3, 1:6, 10-5.

Karol Drzewiecki i Piotr Matuszewski rywalizują w turnieju w Buenos Aires.
Karol Drzewiecki i Piotr Matuszewski rywalizują w turnieju w Buenos Aires.

(MAC)

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej