Czech-Polish Friendship Tour 2023 – czeskie triumfy w Opawie

Podwójnymi zwycięstwami młodych czeskich tenisistów Simona Janouski i Any Jancarikovej zakończył się turniej U12 w Opawie, zaliczany do cyklu Czech-Polish Friendship Tour 2023.

Janouska był bezkonkurencyjny w singlu, a w niedzielnym finale pokonał najlepiej spisującego się z Polaków Mikołaja Solorza 6:2, 6:1, który wcześniej w sobotnim półfinale wyeliminował bez straty seta rodaka Mikołaja Arenta.

W grze podwójnej Janouska triumfował w parze z Vaclavem Bariną, ogrywając w decydującym meczu innych Czechów Davida Mokala i Davida Mitesa 6:1, 6:3.

Natomiast w singlu dziewcząt byliśmy świadkami czeskiego finału, w którym Ana Jancarikova okazała się lepsza od Nathalie Charlize Myskovsky 6:2, 6:1. Ana triumfowała też w grze podwójnej razem z Niną Schmidovą, pokonując polsko-czeską parę Oliwia Kądzielska i Beata Maresova 6:0, 6:2.

Właśnie Kądzielska spisała się najlepiej spośród Polek startujących w Opawie. W singlu była w półfinale, ale nie powtórzyła sukcesu z marca, gdy wygrała pierwsza imprezę z cyklu w Bielsku Białej.

Polsko-czeski cykl turniejów współfinansowana jest ze środków Ministerstwo Sportu i Turystyki, a Partnerem Głównym jest Strefatenisa.com.pl – Sklep tenisowy, fundator voucherów zakupowych dla najlepszych zawodników i zawodniczek w poszczególnych turniejach.

Druga edycja Czech-Polish Friendship Tour została rozszerzona o turnieje w wyższej kategorii wiekowej U14. Pierwszy, młodzików i młodziczek, odbył się w połowie marca na kortach KS Górnik Bytom, a kolejny zaplanowany jest w dniach 23-25 czerwca w Ostrawie.

Najlepsi zawodnicy w całym cyklu w kategoriach U12 i U14 zagrają w połowie sierpnia w kończącym rywalizację turnieju masters w Zabrzu.

Oficjalna strona cyklu: https://www.czplfriendshiptour.eu/

Tomasz Dobiecki

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej

Caroline Wozniacki jedyny - jak na razie - tytuł wielkoszlemowy zdobyła podczas Australian Open 2018. Fot. Australin Open

„Dzikie karty” do Australian Open 2024

W dniach 14-28 stycznia w Melbourne rozgrywany będzie pierwszy w sezonie 2024 turniej wielkoszlemowy. Organizatorzy Australian Open 2024 przyznali już pierwsze „dzikie karty”. Jedną otrzymała