Były trener Angelique Kerber szkoleniowcem Emmy Raducanu

Brytyjka Emma Raducanu, sensacyjna mistrzyni US Open 2021 ma nowego trenera. Został nim Torben Beltz, z którym wielkie sukcesy odnosiła Angelique Kerber.

Słaby występ w Austrii

Od czasu wielkiego triumfu w Nowym Jorku Emma Raducanu prezentuje się bardzo słabo. W austriackim Linzu odpadła już w drugiej rundzie (1/8 finału), po porażce 1:6, 7:6 (0), 5:7 z Chinką Xinyu Wang. Był to jej pierwszy mecz w imprezie, gdyż jako turniejowa “jedynka” w 1/16 finału miała wolny los.

Nowy trener pomoże?

W odnoszeniu kolejnych sukcesów pomóc ma Brytyjce doświadczony niemiecki szkoleniowiec Torben Beltz, który między innymi w 2016 roku doprowadził do wielkich sukcesów Niemkę polskiego pochodzenia Angeligue Kerber. Pod jego widzą Kerber triumfowała w Australian Open i US Open oraz wywalczyła srebrny medal Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

– Na tym etapie kariery, gdy rywalizuję z czołowymi tenisistkami świata, naprawdę potrzebuję kogoś z dużym doświadczeniem w WTA Tour na wysokim poziomie. Ponieważ jestem jeszcze nowa, przyda mi się osoba, która mnie przez to poprowadzi – powiedziała Raducanu na spotkaniu z dziennikarzami, podczas którego zaprezentowała swojego nowego trenera, po odpadnięciu z turnieju w Linzu.

Krzysztof Maciejewski

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Podobne wiadomości

Zagrają o tytuły w deblach w Australian Open

W czwartek 27 stycznia, nad ranem czasu polskiego, jeszcze przed rozpoczęciem półfinałów gry pojedynczej kobiet, podczas odbywającego się w Melbourne wielkoszlemowego turnieju Australian Open 2022