BNP PARIBAS Poland Open. Maja Chwalińska gra w poniedziałek

Maja Chwalińska reprezentuje BKT Advantage Bielsko-Biała, który rywalizuje m. in. w rozgrywkach LOTTO SuperLIGI. . Fot. Jakub Ziemianin/LOTTO SuperLIGA

W poniedziałek o godzinie 10.45 ceremonia otarcia, a kwadrans później rozpoczną się pierwsze mecze turnieju WTA 250 – BNP PARIBAS Poland Open. Na kortach Legia Tenis&Golf przy Myśliwieckiej w Warszawie z reprezentantek Polski pierwszego dnia zobaczymy Maję Chwalińską w singlu oraz duet Anna Hertel/Martyna Kubka, który zmierzy się w I rundzie gry podwójnej z parą Andrea Gamiz (Wenezuela)/Laura Pigossi (Brazylia).

Pierwsze na korcie centralnym warszawskiego kompleksu pojawią się Misaki Doi (Japonia) i Carolina Garcia (Francja). Równolegle – od godz 11 – na korcie nr 2 rozpocznie się pojedynek Argentynki Nadii Podoroskiej z Rumunką Alexandrą Cadantu-Ignatik.

Niedziela upłynęła pod znakiem eliminacji do BNP PARIBAS Poland Open. Poznaliśmy cztery tenisistki, które awansowały do turnieju głównego. Dwa mecze wstrzymano z uwagi na późną porę.

Wśród zawodniczek, które wciąż mają szansę na kwalifikację jest Włoszka Sara Errani, najwyżej notowana na 5. miejscu w singlowym rankingu WTA, triumfatorka wszystkich czterech turniejów wielkoszlemowych w grze podwójnej i była liderka deblowego rankingu.

Sara Errani. Fot. Michał Jędrzejewski/BNP Paribas Poland Open
Sara Errani. Fot. Michał Jędrzejewski/BNP Paribas Poland Open

Mecz decydujący o awansie do turnieju głównego pomiędzy Errani i Paulą Ormaecheą wstrzymano przy stanie 6:2, 2:1 dla Włoszki. W drugim pojedynku Tena Lukas prowadzi z Rebeką Masarovą 6:4. Eliminacje zostaną dokończone w poniedziałek. Do turnieju głównego awansowały natomiast: Arianne Hartono, Raluka Serban, Jesika Maleckova i Alexandra Cadantu-Ignatik.

Kwalifikacji nie udało się przebrnąć żadnej Polce, za to w turnieju głównym zobaczymy aż pięć naszych reprezentantek. Poza liderką światowego rankingu Igą Świątek to również mistrzyni kraju Magdalena Fręch oraz adresatki dzikich kart Maja Chwalińska, Weronika Falkowska i Martyna Kubka. W poniedziałek rozpocznie się rywalizacja nie tylko singlistek, ale również deblistek. W turnieju gry pojedynczej Maja Chwalińska zmierzy się ze zwyciężczynią wstrzymanego pojedynku eliminacyjnego Lukas/Masarova (ten mecz ok. godz. 15-16).

Plan gier na poniedziałek - 25 lipca.
Plan gier na poniedziałek – 25 lipca.

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości