Awans duetu Hugo Nys/Jan Zieliński

Jan Zieliński. Fot. Maks Zaniewski

Hugo Nys i Jan Zieliński w piątek po godzienie 23 czasu polskiego zapewnili sobie awans do półfinału gry podwójnej mężczyzn challengera ATP w Phoenix w USA. W 1/4 finału finaliści Australian Open 2023 pokonali po 67 minutach parę meksykańsko-amerykańską
Hans Hach Verdugo/Denis Kudla 6:0, 4:6, 10-8.

W pierwszej odsłonie meczu Hugo Nys i Jan Zieliński niepodzielnie dominowali na korcie w stolicy stanu Arizona. Finaliści Australian Open 2023 w secie otwarcia nie stracili ani jednego gema, po 21 minutach wygrywając seta otwarcia 6:0.

Druga odsłona meczu była już bardzo wyrównana. Hans Hach Verdugo i Denis Kudla niespodziewanie wygrali II seta 6:4 doprowadzając do rozstrzygającego seta III.

Decydujący set był bardzo wyrównany, a o awans pokusić się mógł każdy z duetów. Polak i tenisista z Monaco jako pierwsi przegrali akcję przy własnym serwisie (na 1:2), ale w ważnym momencie zareagowali najlepiej jak można było – dwoma minibreakami. Hygo Nys i Jan Zieliński podwyższyli następnie prowadzenie na 4:2, ale passy nie byli w stanie kontynuować. Już do końca seta większość akcji kończyła się miniprzełamaniami, a losy zmagań przechylały się raz w jedną, raz w drugą stronę. Przegrywając 7:8 Hugo Nys i Jan Zieliński znaleźli się w trudnym położeniu, ponieważ przy następnych dwóch akcjach serwis do dyspozycji mieli Meksykanin i Amerykanin, i gdyby obie akcje rozstrzygnęli na swoją korzyść, byliby w półfinale. Dwa punkty z rzędu zdobyli jednak wówczas Hugo Nys i Jan Zieliński, którzy obejmując prowadzenie 9:8, wypracowali piłkę meczową, za momet, przy własnym serwisie, zamykając rywalizację zwycięstwem w decydującym secie 10-8 i tym samym w całym meczu ćwierćfinałowym 6:0, 4:6, 10-8.

O awans do finału para Hugo Nys/Jan Zieliński zagra z parą hiszpańską Roberto Carballes Baena/Pedro Martinez (Hiszpania), która w ćwierćfinale wyeliminowała duet Kevin Krawietz/Fabrice Martin (Niemcy/Francja) wygrywając 7:6 (4), 6:3.

Krzysztof Maciejewski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Hiszpan Carlos Alcaraz pewnie awansował do III rundy turnieju w Miami. Fot. BNP Paribas Open 2023/ATP Tour

Miami Open 2023. Popis Alcaraza

Podczas rozgrywanego w Miami turnieju Miami Open 2023, w rywalizacji mężczyzn odbyły się mecze 1/32 finału (II rundy) w górnej połówce turniejowej drabinki. Do III