Australian Open 2023. Magda Linette na I rundzie zakończyła występ deblowy

Magda Linette odpadła wprawdzie z turnieju deblowego w Australian Open, ale w grze pojedynczej spisuje się znakomicie. Fot. Michał Jędrzejewski

Magda Linette to jedyny przedstawiciel polskiego tenisa, w wielkoszlemowym turnieju Australian Open 2023 zgłoszony do rywalizacji zarówno w grze pojedynczej jak i w grze podwójnej. W grze pojedynczej poznanianka jest już w III rundzie i w sobotę w meczu 1/16 finału zmierzy się z rosyjską tenisistką Jekateriną Aleksandrową. Natomiast w piątek Magda Linette rozpoczęła występ w grze podwójnej, w której partnerowała jej Chinka Wang Xiyu. Polsko-chiński duet stoczył bardzo zacięty, wyrównany tenisowy pojedynek z solidną, rozstawioną z numerem „10” parą japońską Shuko Aoyama/Ena Shibahara, ale nie dał rady sprawić niespodzianki przegrywając po  dwóch godzinach, 16 minutach trzysetową batalię 5:7, 6:3, 3:6 już po pierwszym meczu kończąc udział w turnieju.

W secie otwarcia Magda Linette i Wang Xiyu z wyjątkiem pewnie wygranego pierwszego gema miały problemy z utrzymaniem serwisu, ale choć w gemach  trzecim, piątym i siódmym broniły w sumie pięciu break-pointów, długo nie straciły podania. Japonki dopiero w gemie 11. wywalczyły przełamanie i po czym przy własnym serwisie “zamknęły” trwającego 50 minut seta zwycięstwem 7:5. Podkreślić trzeba, że Japonki ani razu nie były w tej partii zagrożone stratą podania, choć serwowały w tym secie jako drugie i przegrywając 0:1, 1;2, 2:3, 3:4, oraz 4:5 – we własnych gemach serwisowych znajdowały się pod presją „goniąc” wynik.

W drugiej odsłonie meczu para polsko-chińska radziła sobie już lepiej. W tej partii to Magda Linette i Wang Xiyu zdobyły jedyne przełamanie na 4:2 i zwyciężając w II secie 6:3, doprowadziły w meczu do rozstrzygającego seta III.

W decydującej partii lepsze okazały się ponownie faworytki z Japonii i to one zameldowały się w 1/16 finału gry podwójnej kobiet, wygrywając  piątkowy mecz 7:5, 3:6, 6:3. Wprawdzie Magda Linette i Wang Xiyu zaczęły decydująca partię od breaka obejmując prowadzenie 1:0, lecz wyżej notowane przeciwniczki natychmiast odpowiedziały przełamaniem powrotnym, zaś w gemie czwartym uzyskały kluczowy break i prowadzenia do końca meczu już nie oddały.

Duetowi Nagda Linette/Wang Xiyu niewiele zabrakło do zwyciestwa, ale obiektywnie przyznać trzeba, że duet Shuko Aoyama/Ena Shibahara był nieco lepszy i wygrał zasłużenie.

Ponieważ w czwartek z turniejem pożegnała się para polsko-nowozelandzka Alicja Rosolska/Errin Routlifffe, w turnieju gry podwójnej kobiet Australian Open 2023, już po I rundzie nie mamy przedstawicielek polskiego tenisa, a Magda Linette skoncentrować się może na rywalizacji w grze pojedynczej.

Hugo Nys i Jan Zieliński zagrają z Australijczykami

Na koniec dodajmy jeszcze, że w piątek rywali w 1/16 finału poznali Hugo Nys i Jan Zieliński. W II rundzie gry podwójnej mężczyzn ćwierćfinaliści US Open 2022 zmierzą się z parą australijską Max Purcell/Jordan Thompson. Australijczycy w swoim pierwszym meczu pokonali w piątek duet argentyńsko-austriacki Guillermo Duran/Philipp Oswald 6:3, 6:4. Przed Polakiem i tenisistą z Monaco trudne zadanie.

Krzysztof Maciejewski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej

Caroline Wozniacki jedyny - jak na razie - tytuł wielkoszlemowy zdobyła podczas Australian Open 2018. Fot. Australin Open

„Dzikie karty” do Australian Open 2024

W dniach 14-28 stycznia w Melbourne rozgrywany będzie pierwszy w sezonie 2024 turniej wielkoszlemowy. Organizatorzy Australian Open 2024 przyznali już pierwsze „dzikie karty”. Jedną otrzymała