Akademia Tenisa Matchball Bydgoszcz. Doskonałe miejsce do rozwoju tenisowych pasji

Klub z Bydgoszczy dysponuje obiektem znajdującym się w sercu Bydgoszczy, na który składają się dwa kryte korty z nawierzchnią ze sztucznej mączki oraz trzy korty otwarte z nawierzchnią ziemną.

Akademia Tenisa Matchball jest szczególnym miejscem na tenisowej mapie Bydgoszczy. – Wierzymy, że tenis jest sportem na całe życie. Dlatego celem, który nam przyświecał podczas tworzenia tego projektu było zaadresowanie naszej oferty dla każdego – zapewniają w klubie. A w połowie sierpnia na obiekcie przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie będzie można zagrać w… padla.   

Akademia Tenisa Matchball powstała w 2018 roku. Od tego czasu klub znacznie się rozrósł, zarówno w zakresie ilości osób aktywnie trenujących, jak i w zakresie bazy, którą posiada. Na chwilę obecną klub dysponuje obiektem znajdującym się w sercu Bydgoszczy, na który składają się dwa kryte korty z nawierzchnią ze sztucznej mączki oraz trzy korty otwarte z nawierzchnią ziemną. W ramach swojej lokalizacji, Akademia posiada również kompleksowo wyremontowany budynek stanowiący zaplecze sanitarne dla kortów, a także salę fitness oraz w pełni wyposażoną siłownię.

 – W minionym roku mnóstwo energii poświęciliśmy na to, aby znaleźć się we własnej lokalizacji. Po wielu trudach, udało nam się osiągnąć nasz cel i zbudować całoroczny, kompleksowo wyposażony obiekt, stanowiący dla mieszkańców Bydgoszczy doskonałe miejsce do rozwoju pasji związanej z tenisem. Na tym jednak nasze plany inwestycyjne się nie kończą. W najbliższym czasie planujemy rozpocząć drugi etap inwestycji, który obejmować będzie halę do badmintona oraz padla, który jako nowa dyscyplina coraz prężniej rozwija się w naszym kraju. Boisko do padla powinno być gotowe  połowie sierpnia – mówi Sebastian Chyliński, twórca Akademii.

Boisko do padla powinno być gotowe jeszcze w sierpniu.

W bydgoskim klubie trenuje obecnie ponad 70 dzieci, regularnie grających w ramach juniorskiej ligi tenisa oraz turniejów Tenis10. Jest także spora grupa zawodników, z sukcesami rywalizujących w rozgrywkach juniorskich PZT. Akademia regularnie organizuje też turnieje, półkolonie, wyjazdy dla dzieci i młodzieży, a w nadchodzącym czasie również wyjazdy dla całych rodzin, łączące wypoczynek z możliwością rozwoju umiejętności tenisowych, zarówno przez dorosłych, jak i również ich pociechy. Na kortach Akademii odbywają się także rozgrywki największej w Bydgoszczy ligi amatorskiej zrzeszającej ponad 140 graczy prowadzonej przez partnerski klub Akademii – Tenispoint Bydgoszcz.

Tomasz Sikorski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej

Caroline Wozniacki jedyny - jak na razie - tytuł wielkoszlemowy zdobyła podczas Australian Open 2018. Fot. Australin Open

„Dzikie karty” do Australian Open 2024

W dniach 14-28 stycznia w Melbourne rozgrywany będzie pierwszy w sezonie 2024 turniej wielkoszlemowy. Organizatorzy Australian Open 2024 przyznali już pierwsze „dzikie karty”. Jedną otrzymała