Afrykańskie sukcesy polskich juniorów. Dominika Podhajecka z premierowym tytułem

Młodzi Polacy udanie zaprezentowali się w turniejach w Botswanie.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się młodzi polscy tenisiści, którzy rywalizowali w turnieju ITF Juniors rangi 4 w Gaborone w Botswanie. W grze pojedynczej dziewcząt zwyciężyła Dominika Podhajecka (GKT Smecz Górzyca), która na co dzień trenuje w teamie Akademii Tenisowej Kozerki. Do Afryki wybrała się bowiem duża grupa reprezentantów Centralnego Klubu Tenisowego z Kozerek pod opieką Kuby Nijakiego. W finale gry podwójnej chłopców wystąpili z kolei Antoni Pankowski oraz Philip Blom.

W finałowym spotkaniu w singlu dziewcząt Dominika Podhajecka pokonała tenisistkę z Republiki Południowej Afryki Taylę Wilmot 5:7, 6:3, 6:3. To premierowy tytuł Dominiki w jej stratach w turniejach ITF Juniors.

– Tytuł w Gaborone dobrze podkreśla roczny okres współpracy Dominiki z naszą Akademią, która oparta jest na pełnym zaufaniu, determinacji oraz odwadze w przełamywaniu barier i wychodzenia ze strefy komfortu. Przed nami jeszcze wiele do zrobienia – to dopiero początek podróży – mówi Krzysztof Puna, dyrektor sportowy Akademii w Kozerkach i dodaje: – Wielkie gratulacje dla Daniela Podhajeckiego, taty Dominiki, który jest także jej trenerem i menedżerem.

Warto podkreślić wkład w sukces Dominiki Podhajeckiej sztabu szkoleniowego współpracującemu z utalentowaną tenisistką w Kozerkach: Anna Szymańska (przygotowanie motoryczne) oraz Jakub Ulczyński (tenis).

Sukces Dominiki nie był jedynym w Botswanie. W drugim turnieju w finale debla wystąpili Antoni Pankowski oraz Philip Blom. Polacy wprawdzie w meczu o tytuł ulegli izraelsko-brytyjskiemu duetowi Amit Shahar/Thomas Aston 3:6, 4:6, ale ich występ należy uznać za bardzo udany.

Kolejne starty na poziomie ITF Juniors reprezentanci Tenis Kozerki – podobnie zresztą jak Dominika Podhajecka – rozpoczną od turnieju Gdańsk Open 2022 (ranga 4).

Pisząc o sukcesach biało-czerwonych w Botswanie trzeba podkreślić ogromne merytoryczne wsparcie ze strony opiekuna i zarazem trenera Kuby Nijakiego. – To była znakomita praca Kuby wykonana na turnieju, nie tylko na korcie, ale również poza nim – kończy Krzysztof Puna.

W turniejach w Botswanie oprócz trojga wymienionych już uczestników wzięły także udział z dobrymi rezultatami: Julia Daroszewska i Karolina Gołda.

(TS)

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Dzięki triumfowi w 's-Hertogenbosch Kamil Majchrzak zadebiutuje w TOP 50 singlowego rankingu tenisistów ATP. Fot. Libéma Open

Kamil Majchrzak mistrzem turnieju ATP 250 Libema Open 2026 w grze pojedynczej  mężczyzn! W rozegranym w niedzielę 14 czerwca 2016 finale imprezy odbywającej się na trawiastych …

Martyna Kubka (WKT Mera Warszawa) zrobiła kolejny ważny krok w stronę TOP 200 najlepszych tenisistek świata i w poniedziałek osiągnie najwyższą w dotychczasowej karierze 229. pozycję …

Karol Filar wygrał swój pierwszy mecz podczas Challengera ATP w Poznaniu. Fot. Paweł Rychter

Deszczowa niedziela 14 czerwca w Parku Tenisowym Olimpia sprawiła, że nie udało się rozegrać wszystkich meczów pierwszej rundy eliminacji do turnieju głównego Enea Poznań Open 2026. …

Uczestnicy Mistrzostw Powiatu w Tenisie o Puchar Starosty Poznańskiego 2026 na korcie nr 1 Sportoteki Puszczykowo. Fot. Tenis Magazyn

Ksenia Gwizdowska oraz Paweł Aszyk zwyciężyli w prestiżowej  grze pojedynczej w kategorii open amator w siódmej edycji Mistrzostw Powiatu w Tenisie o Puchar Starosty Poznańskiego 2026. Turniej rozgrywany …