Zwycięski początek Kamila Majchrzaka w Sofii

Kamil Majchrzak

Kamil Majchrzak (119. ATP) od zwycięstwa rozpoczął udział w halowym turnieju rangi ATP 250 Sofia Open, wygrywając w poniedziałek z Litwinem Ricardasem Berankisem (120. ATP) w dwóch setach 7:5, 6:2.

Tak się złożyło, że rywalizowali tenisiści, zajmujęcy w rankingu sąsiednie lokaty, a to zapowiadało wyrównaną, interesującą rywalizację. Początek meczu rzeczywiscie potwierdzał te przewidywania, bowiem rywalizacja na korcie w stolicy Bułgarii od początku była bardzo wyrównana. Pierwszy break uzyskał już w gemie trzecim, i to “na sucho”, Berankis, lecz Majchrzak natychmiast odpowiedział przełamaniem powrotnym, a że następnie obaj tenisiści pewnie utrzymywali podanie, zapowiadało się, że o wyniku seta otwarcia rozstrzygnie dopiero tie-break. Stało się to tym bardziej prawdopodobne, kiedy „Szumi” – prowadząc 5:4 – nie wykorzystał przy podanuiu rywala dwóch z rzędu piłek setowych. Wóczas Ridardas Berankis jeszcze się obronił, lecz w następnym własnym gemie serwisowym stracił jednak podanie i po 44. minutach pierwszego seta zapisał na swoim koncie Majchrzak, wygrywając 7:5.

W drugiej odsłonie meczu Polakowi poszło już zdecydowanie łatwiej. Teraz wyrównana rywalizacja trwała jedynie przez cztery gemy. Od tego momentu inicjatywę przejął Kamil Majchrzak, który już do końca meczu nie stracił gema, wygrywając pozostałe cztery, w tym szósty oraz ósmy przy serwisie Ricardasa Berankisa i po 77 minutach zameldował się w kolejnej rundzie, po zwycięstwie w dwóch setach 7:5, 6:2.

W 1/8 finału Kamil Majchrzak zmierzy się ze zwycięzcą meczu, w którym rywalem rozstawionego z numerem „ósmym” Niemca Oscara Otte (55. ATP) będzie Dragos Nicolae Madaras (314. ATP), kwalifikant ze Szwecji.

Turniej w stolicy Bułgarii jest rozgrywany w hali na kortach twardych. Najwyżej rozstawiony został Włoch Jannik Sinner (10. ATP). Turniejową „dwójką” jest Hiszpan Pablo Carreno Busta (14. ATP), „trójką” Bułgar Grigor Domitrow (23. ATP), a „czwórką” Włoch Lorenzo Musetti (30. ATP). Ta czwórka najwyżej rozstawionych tenisistów rozpocznie udział w imprezie od II rundy (1/8 finału).

Krzysztof Maciejewski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej

Caroline Wozniacki jedyny - jak na razie - tytuł wielkoszlemowy zdobyła podczas Australian Open 2018. Fot. Australin Open

„Dzikie karty” do Australian Open 2024

W dniach 14-28 stycznia w Melbourne rozgrywany będzie pierwszy w sezonie 2024 turniej wielkoszlemowy. Organizatorzy Australian Open 2024 przyznali już pierwsze „dzikie karty”. Jedną otrzymała