Znamy półfinalistów Next Gen ATP Finals 2021

Zakończyła się faza grupowa rozgrywanego w Mediolanie turnieju Next Gen ATP Finals 2021 – imprezy dla młodych tenisistów do lat 21. Z kompletem zwycięstw rywalizację w pierwszym etapie turnieju zakończyli i oczywiście awansowali do półfinału Hiszpan Carlos Alcaraz oraz Amerykanin Sebastian Korda.

Czas na półfinały

W półfinałach Carlos Alcaraz zmierzy się z Argenryńczykiem Sebastianem Baezem, natomiast Sebastian Korda spotka się z innym Amerykaninem Brandonem Nakashimą.

Przed ostatnią kolejką fazy grupowej wszystko było jeszcze możliwe w grupie B, w której żaden z tenisistów nie był jeszcze pewny awansu, a każdy miał jeszcze szanse na występ w półfinale. Ostatecznie do najlepszej czwórki przebili się z tej grupy Sebastian Korda, który odniósł trzecie zwycięstwo w imprezie pokonując Włocha Lorenzo Musettiego 3:0 (4:2, 4:3 (4), 4:2) oraz Sebastian Baez, po zwycięstwie 3:0 (4:3 (2), 4:2, 4:2) z Francuzem Hugo Gastonem.

W grupie B w bezpośrednim meczu decydującym o awansie Brandon Nakashima wygrał z Duńczykiem Holgerem Vitusem Nodskovem Rune 3:1 (3:4 (3),4:1,4:1,4:1 (1).

Dominacje w grupie potwierdził Carlos Alcaraz, który odniósł trzecie zwycięstwo pokonując 3:1 (4:0, 4:1, 2:4, 4:3 (3) Argentyńczyka Juana Manuela Cerundolo.

Krzysztof Maciejewski

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Podobne wiadomości

Zagrają o tytuły w deblach w Australian Open

W czwartek 27 stycznia, nad ranem czasu polskiego, jeszcze przed rozpoczęciem półfinałów gry pojedynczej kobiet, podczas odbywającego się w Melbourne wielkoszlemowego turnieju Australian Open 2022