W Trójmeczu wygrywają Lekarze

Było super! To opinia wszystkich bez wyjątku uczestników nietypowego turnieju – Trójmeczu: Architekci, Lekarze, Prawnicy.

Na obiekcie na Kortowie wygrali Lekarze, którzy zdobyli 29 punktów i wyprzedzili Prawników (24 punkty) oraz Architektów (10 punktów).

– Każda profesja, którą reprezentujemy ma swoje branżowe mistrzostwa Polski. Czasami, gdy na korcie spotykamy się po raz kolejny z tym samym przeciwnikiem marzymy o jakiejś odmianie. Taką w zamyśle była organizacja Trójmeczu – mówi Jarosław Dobrowolski, radca prawny, pomysłodawca zawodów i główny trener reprezentacji Prawników.

Formuła imprezy sprawdziła się znakomicie. Było sporo emocji sportowych, ale przede wszystkim była świetna zabawa. Mężczyźni rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych (do lat 40, 40-50 i +50). Z kolei pani zagrały w dwóch kategoriach: do lat 40 i +40. Każdy rozegrał po cztery spotkania. Za każdy wygrany mecz był przyznawany punkt. Łącznie odbyły się 63 pojedynki.

– Przyjechały koleżanki i koledzy z całej Polski. Ten turniej to była doskonała okazja do ucieczki od życia zawodowego – dodaje Ryszard Stawicki, coach Lekarzy.

Z kolei Lidia Ostrowska (Architekci) zaznacza, że zawody pomogły zintegrować trzy różne środowiska zawodowe, których wspólną pasją jest tenis.

Najlepsza ekipa otrzymała puchar przechodni. Imprezę wsparły firmy: Lexus Polska i Terrano.

 

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Podobne wiadomości

Badosa i Norrie triumfują w Indian Wells

Jeden z najważniejszych turniejów w tenisowym kalendarzu, 2021 BNP Paribas Open w Indian Wells, przeszedł do historii. W grze pojedynczej kobiet zwyciężyła Hiszpanka Paula Badosa

Trzy deblowe tytuły polskich tenisistów

Mijający tydzień przyniósł trzy triumfy polskich tenisistów w międzynarodowym Tourze – wszystkie w grze podwójnej (z zagranicznymi partnerami). Zwycięstwa te odnieśli Katarzyna Kawa, Daniel Michalski