Kortowo

Tennis Archi Cup 2017 z rekordem

przez

dnia

Kolejny rekord został pobity. W 27. edycji Mistrzostw Polski Architektów w Tenisie, które rozegrane zostały w ośrodku Kortowo Tennis Club rywalizowało aż 91 osób.

– Sport zbliża, integruje. Tak jest także w naszym, architektów środowisku – mówi Piotr Fischer z Katowic. – Coraz więcej koleżanek i kolegów chce uczestniczyć w takich imprezach, jak ta na Kortowie. Świetna organizacja, doskonałe miejsce, sporo emocji, ciekawi goście jak Radosław Szymanik, kapitan reprezentacji Polski w Pucharze Davisa. To sprawia, że padają kolejne rekordy, w tym frekwencji.

W tym roku rywalizowano w czterech kategoriach (trzy męskie i jedna kobieca) zarówno w grze pojedynczej jak i podwójnej. Dodatkowo odbył się Turniej Pierwszego Kroku. Jak zaznacza Piotr Fischer wraz z coraz większą liczbą osób grających w zawodach wzrasta też poziom sportowy: – Zawodnicy z mojego pokolenia, którzy zaczynali 30 lat temu, to byli głównie samoucy. Obecnie większość szkoli się pod okiem wykwalifikowanych trenerów. To robi różnicę.

W Poznaniu turniej mistrzowski Tennis Archi Cup organizowany jest przez firmę M-Active od 2000 roku. Wcześniej odbywał się w różnych miastach w Polsce i jak zgodnie podkreślają osoby, które brały udział we wcześniejszych zawodach, nie miał takiego prestiżu i rangi.

A wszystko zaczęło się od… nart. – Zimą 1985 roku na wniosek grupy założycielskiej z katowickiego oddziału SARP, powołany został Klub Architektów Narciarzy. Przyjęliśmy nazwę Klan i startowaliśmy m.in. w mistrzostwach świata. Rok później rozgrywane były już imprezy rangi mistrzostw Polski w tenisie. Gospodarzem pierwszych był Świdnik – wspomina Piotr Fischer, jeden z założycieli Klanu. I dodaje, że wciąż odbywają się zawody Ski Archi Cup (limit 120 osób, choć chętnych jest dużo więcej), czy też MTB Archi Cup (w tym roku zaplanowane zostały na 16 lipca w Czerwonaku).

– Bardzo nas cieszy, że Tennis Archi Cup ma już swoją renomę, a my dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę – dodaje Marek Durski z firmy M-Active. I podkreśla, że podziękowania należą się w dużym stopniu partnerom imprezy: Arpanel, CDA, Efaflex, Hauraton, Lena Lighting, Lexus, Radaway, Schüco. Co warto podkreślić szefowie i pracownicy tych firm często sami aktywnie uprawiają sport.

Turniej deblowy
Kobiety open
1. Jolanta Pruszowska/Małgorzata Schmidt
2. Małgorzata Cholawo/Lidia Ostrowska
3. Katarzyna Dawidczyk/Ewa Sakwerda


Mężczyźni 55+

1. Andrzej Bartnik/Adam Kochański
2. Bartłomiej Brzózka/Piotr Fischer
3. Krzysztof Seman/Janusz Różański


Mężczyźni 45+
1. Karol Fiedor/Piotr Płaskowicki
2. Dominik Adamczyk/Janusz Łukasik
3. Rafał Bujnowski/Krzysztof Czyżycki


Mężczyźni open

1. Jarosław Folwarski/Tomasz Urbanowicz
2. Tomasz Ginter/Marek Jaxa-Chamiec
3. Oskar Berent/Piotr Zmysłowski

Turniej singlowy
Turniej pocieszenia open

1. Jolanta Pruszowska
2. Hanna Ankiersztajn


Turniej pocieszenia mężczyźni 55+
1. Jan Skąpski
2. Krzysztof Seman

Turniej pocieszenia mężczyźni 45+
1. Krzysztof Czyżycki
2. Rafał Bujnowski

Turniej pocieszenia mężczyźni open
1. Marek Jaxa-Chamiec
2. Łukasz Warczak

Kobiety open

1. Lidia Ostrowska
2. Ewa Sakwerda
3. Małgorzata Schmidt

Mężczyźni 55+
1. Janusz Łukasik
2. Andrzej Bartnik
3. Piotr Fischer

Mężczyźni 45+
1.
Piotr Janelli
2. Karol Fiedor
3. Piotr Płaskowicki

Mężczyźni open
1. Jarosław Folwarski
2. Tomasz Ginter
3. Oskar Berent

Fot. Bartosz Jankowski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sugerowane artykuły

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *